Otwarto Strefę Obsługi Interesanta

Nowoczesna sala, bezpośredni kontakt z urzędnikiem, kompleksowa informacja – tego można się spodziewać w Strefie Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Częstochowie.


1 lutego oficjalnie otwarto nowe pomieszczenie, które ma znacząco ułatwić mieszkańcom załatwianie swoich spraw.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni, obywatel musi opuścić ten budynek z wiedzą, że został prawidłowo i w pełni poinformowany – mówi Starosta Częstochowski Krzysztof Smela. - To jest początek. Następnym etapem będzie przebudowa wejścia głównego oraz wydziału komunikacji wraz z elektronicznym systemem kolejkowym – dodaje starosta.

W spotkaniu, wśród zaproszonych gości, byli również radni powiatu, którzy wyrazili zgodę na przeznaczenie odpowiednich środków finansowych.

- Robimy urząd przyjazny mieszkańcowi powiatu. W imieniu własnym oraz rady chciałbym podziękować wszystkim, którzy czuwają nad tą inwestycją. Cieszy również fakt, że zwracamy uwagę na osoby niepełnosprawne. Mamy dostępną windę, szeroki podjazd, otwartą przestrzeń i dużo pomysłów na kolejne usprawnienia – mówi Andrzej Kubat, Przewodniczący Rady Powiatu.

W wyniku remontu części pomieszczeń na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Częstochowie przy ulicy Jana III Sobieskiego 9 powstało 7 stanowisk dla obsługi mieszkańców:

- 3 stanowiska dla Wydziału Geodezji i Kartografii – sprzedaż map oraz wydawanie wyrysów  i wypisów z rejestru gruntów,

- 2 stanowiska dla Wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej,

- 1 stanowisko dla Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego,

- 1 stanowisko dla potrzeb pozostałych wydziałów.


Wartość wykonanych robót zamknęła się w kwocie 835 133 zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo-Remontowo-Budowlane „STEBUD” Stefan Pustelnik.