Nowy Starosta na jeden dzień


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za chwilę, natomiast Starostwo odwiedziła Pani Olga Gałkowska z Gminy Mykanów, która w ubiegłorocznej edycji za znaczną kwotę wylicytowała Dzień w fotelu Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

Pani Olga dzień w roli Starosty Częstochowskiego rozpoczęła tak samo jak Starosta Krzysztof Smela, wczesnym rankiem. Po wspólnej odprawie w gabinecie, Pani Olga wzięła udział w posiedzeniu Zarządu Powiatu Częstochowskiego. Poznała specyfikę funkcjonowania naszego urzędu oraz odwiedziła najważniejsze Wydziały Starostwa. W towarzystwie Naczelnik Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa Małgorzaty Kuk udała się na inspekcje Pałacu w Złotym Potoku, który od 2008 roku znajduje się w zarządzie Powiatu Częstochowskiego.

Jak mówił Starosta Smela: inicjatywa WOŚP-u jest wspaniała, nie chodzi tu tylko o samo niesienie pomocy, ale także formułę, która każdego roku potwierdza hojność i bezinteresowność milionów Polaków. Pani Olga jest tego najlepszym dowodem. Mogę też stwierdzić, że ma zadatki na dobrego samorządowca. Kolejny raz potwierdza się fakt, że największym bogactwem naszego Powiatu jest kapitał społeczny właśnie w takich osobach jak Pani Olga Gałkowska.

Pani Olga od dawna wspiera różne działania charytatywne, w rozmowie zdradziła nam, że już szykuje się na tegoroczne licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Był to pracowity i niezwykle ciekawy dzień. Człowiek jest tyle wart ile uczyni dobrego!