#ZOBACZWIĘCEJ

#ZOBACZWIĘCEJ – edycja II (2023 rok). Projekt ten to sesje fotograficzne około 400 uczestników przewlekle chorych (nowotwór, choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane itd.). Uczestnicy, którymi są zarówno kobiety jak i mężczyźni, będą mieli robione zdjęcia w przestrzeni miejskiej w białych koszulach. Akcja jest organizowana na skalę ogólnopolską i zagości w tym roku w kolejnych 12 miastach (Toruń, Szczecin, Częstochowa, Kraków, Skierniewice, Warszawa, Białystok, Łódź, Wrocław, Lublin, Rzeszów, Gdynia). Tak jak miało to miejsce w I edycji w ubiegłym roku, projekt będzie objęty patronatem honorowym 12 prezydentów w/w miast.


Projekt #ZOBACZWIĘCEJ powstał z myślą o tolerancji, miłości, radości życia, a także emocjach z jakimi przychodzi się mierzyć w obliczu choroby. Jest ona skierowana zarówno do osób walczących z wszelkimi niedomaganiami, jak i osób zdrowych. Założeniem jej jest uświadomienie dotkniętym chorobą, że nawet brutalna rzeczywistość nie oznacza dla nich przymusowej zmiany trybu życia. Mogą w dalszym ciągu spełniać marzenia, stawiać sobie nowe cele i w ogólnym rozrachunku po prostu cieszyć się życiem. Najlepszym tego przykładem będzie wystawa powstałych w projekcie fotografii, których bohaterami będą osoby na co dzień stawiające czoła chorobie a jednocześnie jak same mówią „żyjące życiem”. Często oceniamy człowieka powierzchownie, nie zastanawiamy się jaką historię w sobie nosi, z jakimi problemami się zmaga. Projekt opowie o sile i emocjach. O patrzeniu szerzej i dostrzeganiu człowieka w człowieku. O równości, wrażliwości, miłości i radości życia i o byciu szczęśliwym pomimo choroby. Ta biała koszula to rak, depresja, choroba dwubiegunowa, stany lękowe, blizny na ciele i cała reszta, czym każdy z nas jest lub może być obciążony. To projekt przede wszystkim o szacunku do drugiego człowieka. O dawaniu, rozumieniu i widzeniu a nie tylko patrzeniu.

Projekt już od I edycji (miała miejsce w 2022 roku) cieszy się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce.  Zdjęcia i relacje z dotychczasowych sesji zdjęciowych w ramach ww. edycji znajdą Państwo na stronie projektu: https://www.facebook.com/zobaczwiecejmagdardestnowak lub na YouTube #zobaczwięcej . Wspierają i mówią o nas ogólnopolskie media między innymi takie jak: RMF FM, TVN24, TVP, Radio Eska i wiele rozgłośni i wydawnictw lokalnych.


W I edycji udało nam się pozyskać pieniądze od sponsorów na wydruk 1100 szt. Kalendarzy

z 12 zdjęciami grupowymi z projektu. Kalendarz – cegiełka zasilił puszki potrzebujących uczestniczek projektu na łączna kwotę około 50 000 zł.

W II edycji również pragniemy stworzyć taki kalendarz - cegiełkę na rok 2024r.

Format A3, 13 kart kalendarza. Okładka + 12 stron – na każdej zdjęcie grupowe Uczestników w białych koszulach z 12 miast Polski.

Realizacja sesji zdjęciowych w całej Polsce, organizacja ogólnopolskiego finału, wydruk kalendarzy, wydruk zdjęć itp. niosą za sobą wielkie koszty. Mimo to nie zwalniamy, bo projekt okazał się mocno pożądany a cel jest bardzo szczytny!

W II edycji za projektem stoi Fundacja „Zobacz Więcej” zrodzona z projektu i na jego potrzeby w 13.02.2023 roku. Sponsorzy bardzo pożądani!

FUNDACJA „ZOBACZ WIĘCEJ”

KRS: 0001019097

mBank 92 1140 2004 0000 3202 8340 3703

Sponsorzy w podziękowaniu za pomoc finansową (środki w całości zostaną przeznaczone na projekt #ZOBACZWIĘCEJ) otrzymają oficjalne podziękowania na głównej stronie projektu #ZOBACZWIĘCEJ, zaproszenie na finał projektu i osobiste podziękowania oraz umieszczenie logo w kalendarzu jako sponsor:

• od 500 zł do 2999 zł na stronie karty miasta z którego pochodzi sponsor lub przez Państwa wybranej,

• od 3000 zł na każdej stronie kalendarza (12 stron).


Wierzymy że udzielone przez Państwa wsparcie umożliwi zrealizowanie zamierzonego projektu a cała akcja uwrażliwi społeczeństwo na drugiego człowieka.