Zarząd Powiatu w nowym składzie

Sesja rozpoczęła się od złożenia życzeń Paniom, które 8 marca miały swoje święto, a następnie zrealizowany przewidziany porządek obrad.

Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn przedstawił statystyki policyjne za 2022 r. Jak wynika z analizy, w ostatnim czasie odnotowano wzrost kradzieży sklepowych oraz kradzieży paliwa (szczególnie z baków samochodów i z terenów budów). Znacząco spadła liczba zdarzeń drogowych. Dla przykładu w Mykanowie 2 lata temu było 324 zdarzeń, a roku minionym tylko 146.
Wg komendanta spadki wynikają z licznych remontów na drogach, zwiększonych taryfikatorów oraz użycia dronów.Jak już informowaliśmy, wieloletni członek zarządu i wicestarosta, Henryk Kasiura zrezygnował z pełnienia funkcji w zarządzie. Na XLV sesji radni zajęli się wyborem nowego członka zarządu. Starosta Smela zaproponował dra Leonarda Smolarskiego, który pełnił już funkcję członka zarządu, a obecnie sprawuje funkcję Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu. Rada w głosowaniu tajnym, stosunkiem głosów 19 głosów za, głosów przeciwnych brak i przy 4 nieważnych głosach zdecydowała, że nowym członkiem zarządu został dr Leonard Smolarski. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów