Wyróżnienia LZS i PSZS

Wyróżnienia Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie przyznane w ramach Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego za rok 2023

STANISŁAW SĄCZEK          WLKS Kmicxic

ANDRZEJ SZYMANEK      LOT Konopiska

HENRYK PAŁASZ              Grom „Złota Dama” Poczesna


Jacek Staniewski   wiceprezes Śląskiego LZS, członek Zarządu Krajowego LZS, prezes  PSZS w  Częstochowie


Anita Rygał-  I miejsce, wyciskanie odważnika 10 kg (80x):  

Patrycja Kiedrzyn, Małgorzata Zając, Beata Wodzyńska, Teresa Kubat, Karina Cynkowska - III miejsce,  przeciąg liny kobiet


Mariusz Kowalik - LZS siatkarki

 Natalia Kowalik, Olga Langier - I miejsce, plażówka kobiet  

 Aneta Grabinska, Aleksandra Staniewska, Wiktoria Kozik, Aleksandra Deska - III miejsce piłka siatkowa 3 osobowa         


Mikołaj Ładniak - LZS reprezentacja koszykarek i koszykarzy

                Julia Rek, Agata Kotonowicz, Klaudia Rams, Ewelina Stefani - II miejsce,  kosz 3x3 kobiet

                Tomasz Nogalski, Michał Skalik, Janusz Sośniak, Paweł Gałka - III miejsce, kosz 3x3 mężczyzn    


Czesław Lamch - LZS reprezentacja lekkoatletyczna, Budowlani Częstochowa

Lekkoatletyka    Natalia Sówka  - II miejsce w Igrzyskach LZS w biegu na 200 m - Kadra Narodowa B

                                                            - III miejsce w Igrzyskach LZS w biegu na 100 m

                                                            - II miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS sztafeta 4 x 100 m

                                                            - III miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS sztafeta 4 x 400 m

                           Michał Piątek    - III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U 23  - Kadra Narodowa B


                          Piotr  Frączyk    - III miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS sztafeta 4 x 100 m

                                                             - IV miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS - 100 m - Kadra Narodowa B

                          Sebastian Rachwalik - IV miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS - oszczep - Kadra Narodowa B                                                 



LKS Grom Cykarzew - Przemysław Sojda - trener             Marcin Banaś  - najlepszy piłkarz klubu   

Unia Rędziny -  Sebastian Łapcik - prezes 


LKS Lelowia Lelów  - Szymon Dylewski - najlepszy piłkarz klubu

Pogoń 1947 Kłomnice -  Daniel Fidler - trener grup młodzieżowych

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice - Jarosłąw Poroszewski - członek Zarządu, trener i zawodnik                                                              współorganizator zawodów strzeleckich w Kłomnicach             

Jedność Mykanów - Patryk Jeziak  - kolarz, zwycięzca wyścigów amatorskich, aktywny działacz klubu


WLKS Kmicic Częstochowa - Andrzej Zyguła -  trener  WLKS Kmicic szermierka

                                  Szymon Wojciechowski – v-ce mistrz Europy juniorów w szpadzie, Drużynowy Mistrz Polski Juniorów 

                                  Łukasz Parafiniuk - Drużynowy Mistrz Polski Juniorów w szpadzie

                                 Marcin Żelazny- Drużynowy Mistrz Polski Juniorów w szpadzie

                                  Mikołaj Puchała - Drużynowy Mistrz Polski Juniorów w szpadzie

Ewa Bugdoł – brązowa medalistka Mistrzostw Polski w triathlonie na długim dystansie

Mariusz Blukacz - WLKS Kmicic taekwon-do Gerard Krzechki – brązowy medalista Olimpiady Młodzieży w taekwon-do olimpijskim


KS Dragon Janów - Jacek Wąchała - trener i dzisiaj jako działacz

Ciepiela Celina – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych  w konkurencji walki do 55 kg  

                           2 miejsce w konkurencji walk do 55 kg – Puchar Europy w Taekwon-do, 

        Anna Zyzik – złota medalistka Pucharu Europy w konkurencji układów stopni do 7 kup

                        - Tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii dzieci w Mazowia Cup -  Międzynarodowy Turniej Taekwon-do, 

Mikołaj Garwol – złota medalista Pucharu Europy w konkurencji walk do 58kg  

Zdzisław Synoradzki –  Mistrz Polski Seniorów w Taekwon-do  w konkurencji testów siły

Emilia Pindelak – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych konkurencji walk do 50 kg

Mateusz Mrozicki –  brązowy medalista Polski Seniorów w konkurencji walki do 75 kg

Wiktoria Purgal – złota medalista w konkurencji technik specjalnych Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Mazowia Cup


LKS Gol – Start - Piotr Ruszel – trener,            Paula Wieczorek - członek

Karol Skarbek-Kozietulski  Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych 

                                                      III miejsce 100 m stylem dowolnym III m 50 m stylem dowolnym

 Benduch Maciej Uczestnik Ogólnopolskich Turniejów  Szachowych zdobył IV kategorię szachową

 Tomasz Łuszcz II miejsce Mistrzostwa Polski w wieloboju lekkoatletycznym 

 Paweł Kawecki III miejsce Mistrzostwa Polski w wieloboju lekkoatletycznym


Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna:

 Paweł WIŚNIEWSKI - społecznik nauczyciel, działacz, organizator zycia sportowego, prezes i trener sekcji badmintona i sekcji \ parabadmintona Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna

Natalia GRZYB  zawodniczka sekcji parabadmintona kategorii WH-1 członek Kadry Narodowej Parabadmintona Polskiego Związku Badmintona w Warszawie.. Mistrzyni Polski w grze pojedynczej i Wicemistrzyni Polski w grze podwójnej


ULKS „LOTKA” Gmina Olsztyn   trener - Justyna Herman  (wiceprezes)

Oliwia Kanik – badminton dwa złote medale w kategorii U 17 – w grze pojedynczej dziewczyn oraz w grze podwójnej    

                         dziewczyn Turniej Krajowy - XX Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, w dniach 27-29.10.2023 

                 Reprezentantka Klubu w rywalizacji II Ligii badmintona.

Klara Siadlak - Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej dziewczyn U-13  

                 Reprezentantka Klubu w rywalizacji II Ligii badmintona.

Mateusz Michalik  -  Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej chłopców U-15 Olsztyn 


PSZS w załączniku