Wigilia w Bogumiłku

W Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Bogumiłku od wielu lat odbywają się spotkania wigilijne. Dla placówki  jest to szczególny okres integracji, przyjaźni i rodzinnego ciepła. 

9 grudnia w ośrodku dominowała radość ze zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Wiernych przyjaciół powitały: dyrektor ośrodka Lena Nieśpielak i wicedyrektor Halina Szymczyk.

- Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za to, że w tych trudnych dla nas ostatnich dwóch latach nie zapomnieliście o nas, o naszych dzieciach i bez rozgłosu, bez wielkich słów wspieraliście nas w różny sposób tym bardziej, że pracowaliśmy i  prowadziliśmy cały czas edukację i rehabilitację naszych uczniów, naszych wychowanków. Jestem również dumna i pełna podziwu dla całej  mojej załogi, dla naszych uczniów i ich rodziców, którzy w tych trudnych czasach dali z siebie wszystko, abyśmy szczęśliwie przeżyli ten niespodziewany, czarny scenariusz naszego życia – podziękowała dyrektor Nieśpielak.

Jak zawsze w Bogumiłku nie mogło zabraknąć bogatego programu artystycznego. W nastrój  spotkania wprowadził wszystkich Gości występ Teatrzyku „Iskierka” przedstawieniem jasełkowym pt. „Przyszły dzieci do stajenki”. Następnie wystąpili  razem ze swoimi nauczycielkami najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w ramach działalności „Małego Teatrzyku”, którzy wykonali Taniec z lampionami do utworu Kasi Cerekwickiej „Noel”. 

Popisy wokalne, solowe  - Zuzi Żmudy, Zuzi Piskorskiej, Agnieszki Hebdy i Krystiana Węża  oraz instrumentalne – gra na keyboardzie Szymona Emiljanowicza, a przygotowane pod kierunkiem Arkadiusza Staszowskiego, wzbudziły wiele  pozytywnych emocji  wszystkich obecnych na spotkaniu wigilijnym. Na zakończenie części artystycznej wystąpił Zespół „Melodik” wraz z Zespołem uczniów grających na Bębnach Djembe -  w instrumentalnej wersji kolędy „Bóg się rodzi”. 

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie wręczyli wszystkim obecnym drewniane choinki własnoręcznie wykonane w pracowni technicznej pod kierunkiem Piotra Wójcika, a ozdobione w pracowni rękodzielniczej przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli i nauczycieli wychowawców internatu.

- Życzę Państwu pięknych, wesołych  i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Kolejny raz jestem pod wrażeniem tego, co pokazaliście na scenie. Dziękuję nauczycielom, uczniom i rodzicom, a także wszystkim pracownikom administracji i obsługi za tak ogromne zaangażowanie się we wszelkie przygotowania, aby ten wyjątkowy dzień pozostał na długo w naszej pamięci. Nie po raz pierwszy Ośrodek pokazał swoją gościnność i  pracowitość. Bardzo dziękujemy - powiedział Wicestarosta Częstochowski Jan Miarzyński.

Paczki ze słodyczami dla wszystkich uczniów  Ośrodka ufundowali: Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Zarząd i Pracownicy TAURON Wytwarzanie z Jaworzna,  a paczki z przyborami szkolnymi dla każdego ucznia ufundował Zarząd, Pracownicy i Kurierzy Firmy DHL Polska.