Wakacje rozpoczęte! Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W tym roku w natłoku obowiązków Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego Henryk Kasiura znalazł czas, aby móc wspólnie z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu celebrować  to jakże ważne dla wszystkich uczących się wydarzenie- Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019.

Wręczył wraz z Dyrektor Szkoły świadectwa najlepszym uczniom oraz przekazał życzenia bezpiecznych, radosnych    i udanych wakacji. Jednocześnie podkreślił jak ważny jest rozwój szkolnictwa zawodowego jako elementu bezpieczeństwa rynku pracy i pracownika.

Musimy dążyć do równowagi w kształceniu zachowując stosowne proporcje. Tworzenie warunków rozwoju szkolnictwa zawodowego jest zadaniem pilnym, a zarazem długofalowym i wymagającym współdziałania władz samorządowych i oświatowych , przedsiębiorców, partnerów społecznych i samych szkół. Utrudnia je dotychczasowa marginalizacja szkolnictwa zawodowego. Dla efektywności szkolnictwa zawodowego ważne są jego związki z otoczeniem gospodarczym oraz poziom kultury pracy i produktywności w gospodarce. W Polsce do tej pory udział pracodawców w szkolnictwie zawodowym był ograniczony i dotyczył głównie realizacji praktyk zawodowych.

Powiat Częstochowski realizuje zadania dotyczące oświaty prowadząc  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Koniecpolu, Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej oraz Zespół Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku. 

Edukacja jest ważnym tłem pomyślnego rozwoju regionu. Nakłady ponoszone na naukę to nie wydatek, a inwestycja. Należy mieć świadomość, że nie da się rozgraniczyć rozwoju czegokolwiek od edukacji.  Poziom wykształcenia i kompetencje mieszkańców mają ogromny wpływ na atrakcyjność regionu w oczach potencjalnych inwestorów, wykształcony mieszkaniec  dużo chętniej angażować będzie się w lokalne inicjatywy i życie samorządu budując atmosferę dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Inwestycję w oświatę od lat stanowią priorytet Władz Powiatu Częstochowskiego.

W końcu rozpoczęły się upragnione przez wszystkich wakacje. Każdy z nas z ogromnym sentymentem wspomina atmosferę towarzyszącą zakończeniu roku szkolnego. Bez względu na uzyskane wyniki w danym roku szkolnym, początek wakacji zawsze napawał i napawa poczuciem błogiego spokoju i radości. Perspektywa dwóch miesięcy wolnego to rzecz wspaniała. Życzymy spokojnych, bezpiecznych wakacji, niezapomnianych wrażeń oraz inspirujących podróży i dobrej zabawy.