Wakacje rozpoczęte!

W tym roku w natłoku obowiązków Starosta Częstochowski Krzysztof Smela wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Częstochowskiego Adamem Morzykiem i Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Kubatem znalazł czas, aby móc wspólnie z uczniami i nauczycielami Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej celebrować  to jakże ważne dla wszystkich uczących się wydarzenie- Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022.


Przedstawiciele Powiatu Częstochowskiego przekazali życzenia bezpiecznych, radosnych    i udanych wakacji. Starosta Częstochowski podkreślił, jak ogromne znaczenie dla obecnego Zarządu mają kwestie edukacji, czego dowodem są czynione inwestycje w bazę dydaktyczną w tym w LO w Kamienicy Polskiej


Powiat Częstochowski realizuje zadania dotyczące oświaty prowadząc  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Koniecpolu, Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej oraz Zespół Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku. 


Edukacja jest ważnym tłem pomyślnego rozwoju regionu. Nakłady ponoszone na naukę to nie wydatek, a inwestycja. Należy mieć świadomość, że nie da się rozgraniczyć rozwoju czegokolwiek od edukacji.  Poziom wykształcenia i kompetencje mieszkańców mają ogromny wpływ na atrakcyjność regionu w oczach potencjalnych inwestorów, wykształcony mieszkaniec  dużo chętniej angażować będzie się w lokalne inicjatywy i życie samorządu budując atmosferę dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Inwestycję w oświatę od lat stanowią priorytet Władz Powiatu Częstochowskiego.


W końcu rozpoczęły się upragnione przez wszystkich wakacje. Każdy z nas z ogromnym sentymentem wspomina atmosferę towarzyszącą zakończeniu roku szkolnego. Bez względu na uzyskane wyniki w danym roku szkolnym, początek wakacji zawsze napawał i napawa poczuciem błogiego spokoju i radości. Perspektywa dwóch miesięcy wolnego to rzecz wspaniała. Życzymy spokojnych, bezpiecznych wakacji, niezapomnianych wrażeń oraz inspirujących podróży i dobrej zabawy.