W Czarnym Lesie świętowano jubileusz szkoły

4 października obchodzono 60 – lecie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie. Podczas uroczystości został poświęcony nowy sztandar szkoły.

Uroczystości rozpoczęto w miejscowym kościele od mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa Antoniego Długosza oraz księdza proboszcza Andrzeja Iglickiego. Podczas mszy dokonano poświęcenia nowego sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie.

Po uroczystym przemarszu z kościoła do szkoły, powitano gości oraz fundatorów sztandaru. Główne uroczystości odbyły się w budynku szkoły, który powstał właśnie 60 lat temu i nadal z powodzeniem pełni swoją funkcję. Podstawówka w Czarnym Lesie w ciągu ostatnich dwudziestu lat została rozbudowana o nowe skrzydło budynku dydaktycznego oraz salę gimnastyczną, a w najbliższej przyszłości w obiekcie ma zostać uruchomiona stołówka.   

Na obchody jubileuszu przybyło wielu gości, absolwentów, pracowników i uczniów szkoły. Starostwo Powiatowe w Częstochowie reprezentowała  Anna Dziewior Główny Specjalista w Wydziale Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu. Po przemówieniach zaproszonych gości, przedstawiono historię szkoły oraz zaprezentowano część artystyczną.