Spotkania integracyjne

 

Za nami XVIII Rodzinne Spotkanie Integracyjne w Domu Pomocy Społecznej w Lelowie oraz Piknik Integracyjny w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni.

Minione wydarzenia są ważnym elementem budowania więzi pomiędzy mieszkańcami naszych Domów Pomocy Społecznej wraz z udziałem ich rodzin i środowisk wspierających. Radość  uczestników była ogromna. Należy podkreślić fakt, że ostatni okres pandemii i bezpieczeństwo pensjonariuszy podyktowało konieczność ograniczenia kontaktów w tym wstrzymanie organizacji wydarzeń otwartych. Powrót do tradycyjnych już spotkań po pandemicznej przerwie był imponujący.

W DPS Blachownia motywem przewodnim pikniku były pszczoły, pensjonariusze wspólnie przygotowali występy atrakcyjnie przybliżające życie pszczół i ich znaczenie dla ekosystemu. Duże brawa oraz ogromny podziw należy się wszystkim występującym.

W DPS Lelów mieszkańcy rozbawili całą widownię kabaretami. Nie zabrakło też chwil wzruszenia w trakcie prezentacji piosenek autorstwa jednego z mieszkańców DPS Turów.

W powietrzu unosił się zapach przepysznego jedzenia od grillowanej kiełbasy i kaszanki, aż po bigos, grochówkę i przeróżne słodkości. W Blachowni zorganizowano kiermasz rękodzieła stworzonego przez mieszkańców. Szczęśliwie każdej z imprez towarzyszyła piękna pogoda.

Domy Pomocy Społecznej znajdujące się w zarządzie Powiatu Częstochowskiego stwarzają nie tylko wspaniałe warunki bytowe dla swoich pensjonariuszy, ale przede wszystkim budują wewnątrz rodzinną atmosferę. Serdeczne gratulacje dla Dyrekcji oraz Pracowników DPS-ów, to dzięki ich codziennym staraniom wyraz Dom w nazwach naszych instytucji nabiera prawdziwego znaczenia.

Życzenia udanej zabawy w imieniu Powiatu Częstochowskiego przekazali obecni na miejscu

Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Wicestarosta Jan Miarzyński, Sekretarz Powiatu Henryk Sobel, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Karol Ostalski, Radni Powiatu Częstochowskiego Marianna Dziura oraz Joanna Tekiela. Dom Pomocy Społecznej w Blachowni odwiedził osobiście Stanisław Gmitruk Radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

Życzenia udanej zabawy w Blachowni w imieniu lokalnej społeczności przekazał także Pan Krzysztof Ściubidło Przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Gorzelni i Starego Boru.