„Serce dla Ukrainy” najmocniej bije w szkole w Jamkach-Korzonku

Policjanci z częstochowskiego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli konkurs plastyczny „Serce dla Ukrainy”. 

Obywatele Ukrainy, którzy opuszczają swoje domy i uciekają przed wojną, znajdują schronienie w wielu miejscach w Polsce. Kilkaset kobiet i dzieci otrzymało już wsparcie i cały czas mogą liczyć na pomoc służb mundurowych, samorządów i mieszkańców Częstochowy oraz powiatu. W związku z tą trudną sytuacją sąsiadów zza wschodniej granicy częstochowski Wydział Prewencji wspólnie ze Starostwem Powiatowym zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów w wieku od 9 do 18 lat, by pokazać ich rówieśnikom z Ukrainy, że mogą liczyć na ich wsparcie. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy obrazującej wsparcie dla obywateli Ukrainy przy wykorzystaniu dowolnej techniki na kartce formatu A4 lub A3 i przesyłanie jej w formie dokumentacji zdjęciowej drogą mailową.

5 maja, w obecności członków Zarządu Powiatu Częstochowskiego, nagrody laureatom konkursu wręczyli, Starosta Częstochowski Krzysztof Smela i Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Marta Kaczyńska.

Nagrodzeni:

1. Oliwia Walentek - Szkoła Podstawowa w Jamkach-Korzonku,  

2. Anna Szczerbak - Szkoła Podstawowa w Jamkach-Korzonku 

wyróżnienie: Dawid Drozd -  SP w Jamkach-Korzonku,

wyróżnienie: Emilia Dobrowolska -SP w Jamkach-Korzonku, 

wyróżnienie: Kinga Matusiak - SP w Jamkach-Korzonku, 

wyróżnienie: Dominika Drozd - SP w Jamkach-Korzonku.


Celem konkursu było okazanie wsparcia i szacunku dla uchodźców z Ukrainy oraz promowanie akcji Stand With Ukraine.