Remont drogi powiatowej 1037 S na odc. Siedlec-Gąszczyk-Srocko zakończony

Dziś gwarancja efektywnej komunikacji rozumianej, jako możliwość bezpiecznego przemieszczania się stanowi nieodłączny element gospodarki XXI wieku. To nie tylko podróż do pracy, szkoły czy lekarza, ale także łańcuchy dostaw i szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne.

Użytkownicy drogi DP 1037 S z pewnością odczuwają znaczną poprawę komfortu podróżowania na przedmiotowym odcinku, który przeszedł gruntowną przebudowę.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł  3.935 999,99 zł brutto. W ramach przeprowadzonych prac wykonano jednostronny chodnik z kostki brukowej szerokości 2 m o długości  1,4 km na odcinku łączącym miejscowości  Siedlec i Gąszczyk, zjazdy do posesji z kostki brukowej, kompleksowe odwodnienie drogi rowami otwartymi i krytymi i studzienkami ściekowymi. Zamontowano również nowe oznakowanie pionowe i poziome. Łączna długość odcinka objętego modernizacją wyniosła ponad 3 kilometry.  Każdego dnia korzystamy z dróg, jako kierowcy, pasażerowie czy też piesi. Przeważnie, co naturalne nie zastanawiamy się nad tym, jaką kategorią drogi podróżujemy, kto jest odpowiedzialny za jej stan techniczny. Oczywiście w momencie, kiedy jakiś odcinek drogi jest wstanie dalece odbiegającym od zadowalającego, wyrażamy swoje opinie na temat polskich dziur. Gdy droga jest dobra, i można po niej „płynąć” wtedy nie budzi już to większych emocji. My Mieszkanki i Mieszkańcy Powiatu Częstochowskiego mamy to szczęście, że stan dróg znajdujących się w jurysdykcji Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie jest dobry, a z całą pewnością możemy powiedzieć, że z roku na rok coraz lepszy. Priorytetowo traktowane są kwestie modernizacji i przebudowy infrastruktury drogowej. Oficjalnego oddania drogi do użytku wspólnie dokonali Starosta Częstochowski Krzysztof Smela wraz z Wicestarostą Janem Miarzyńskim, Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz Dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg z Romanem Pakułą oraz Mariuszem Dobrakowskim na czele, przedstawiciel wykonawcy Bitum, Radni Powiatu Częstochowskiego: Urszula Całusińska, Adam Jaruga oraz Robert Knysak.