Plebiscyt Sportowy rozstrzygnięty

28 lutego w miejskim Ratuszu odbyła się sportowa gala, podczas której poznaliśmy zwycięzców 65. plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego 2022 roku. 


Wyróżnienie otrzymały osoby ze środowiska sportowego w kategoriach: zawodnicy, trenerzy oraz działacze. Ponadto wręczono także statuetki: „Nadzieja Częstochowskiego Sportu”, “Trener Nadziei”, “Drużyna Roku” oraz „Sport Bez Barier”. Medale Merentibus, przyznawane za zasługi w dziedzinach nauki, sztuki, wynalazczości i przemysłu, otrzymali, pilot Janusz Darocha i trener Stanisław Gościniak. Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie uhonorowała również zasłużonych działaczy sportowych z okazji 65-lecia Plebiscytu i podziękowała za współpracę w 2022 roku Staroście Częstochowskiemu Krzysztofowi Smeli.

Podziękowania za współpracę i nagrodę za działalność sportową otrzymali, m.in.: Zdzisław Gębski, Prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS oraz Wiesław Matyga, Wiceprezes PZ LZS.

„Nadzieją Częstochowskiego Sportu” została Agnieszka Sosnowska, która może się pochwalić pierwszym miejscem na Mistrzostwach Świata Nordic Walking na 10 km, które odbyły się w listopadzie 2022 r. w Szklarskiej Porębie, drugim miejscem na Mistrzostwach Polski w Półmaratonie w Tarnowskich Górach oraz zwycięstwem w Pucharze Świata Nordic Walking w Rydze na dystansie 10 km.

Kolejną „Nadzieją” została drużyna UKS Speedway Rędziny, gdzie pod okiem trenera Józefa Kafla w trenują zawodnicy w wieku od pięciu do trzynastu lat. W 2021 roku zawodnicy z Rędziny wywalczyli wicemistrzostwo w Drużynowych Mistrzostwach Polski, a indywidualnie  wicemistrzostwo Polski zdobył Wiktor Andryszczak. W 2022 r. do Rędzin trafił brązowy medal w Pucharze Polski Par Klubowych.

Organizatorem wydarzenia była Regionalna Rada Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta, Redakcją “Życia Częstochowy i Powiatu” oraz Telewizją Orion. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Częstochowskiego.