Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym regionie miały bardziej indywidualny charakter. W związku z ciągle obecnym zagrożeniem epidemiologicznym przedstawiciele Powiatu Częstochowskiego w dwóch delegacjach oddali hołd wszystkim pokoleniom zaangażowanym na przestrzeni minionych 102 lat w umacnianie niepodległości Państwa Polskiego. 11 Listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość.

Wicestarosta Częstochowski Jan Miarzyński  wraz z przedstawicielami lokalnego samorządu i mieszkańców złożył wieńce w miejscach pamięci na terenie Gminy Kłomnice natomiast Członek Zarządu Powiatu Częstochowskie Adam Morzyk wraz z Naczelnikiem Zarządzania Kryzysowego Anettą Ujmą  złożył kwiaty w trakcie oficjalnych obchodów w Częstochowie.

Jak mówi Starosta Jan Miarzyński: Ten niełatwy dla nas wszystkich czas pandemii, jest momentem wyostrzania się obywatelskich postaw, to właśnie dzisiejsze zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi obrazuje nam nowoczesny patriotyzm. 11 Listopada to dobry czas na ukłon w stronę wielkich postaci naszej historii, ale także cichych bohaterów dnia codziennego, którzy swoim zaangażowaniem i pracą na rzecz ludzi, wyrażają swoją miłość do Ojczyzny. Dynamika obecnej sytuacji wpływa na ewaluowanie form wyrażania patriotyzmu, dziś to nie walka z bronią w ręku, ale z niewidzialnym wrogiem, jakim jest wirus, to także nasza odpowiedzialność za zdrowie publiczne wyrażana w tak wydawać mogłoby się prozaiczny sposób, poprzez przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Pamiętajmy o przeszłości, ale wybiegajmy naszymi myślami naprzód ku wyzwaniom, które nas czekają w budowie lepszego jutra Polski!