Nowe zasady obsługi interesantów w związku z obecną sytuacją sanitarną

Do 13 maja 2020 roku w związku z sytuacją sanitarną na terenie kraju, załatwianie spraw w Starostwie Powiatowym w Częstochowie możliwe było tylko po uprzednim telefonicznym umówieniu spotkania. Natomiast od 14 maja 2020 roku nie jest już konieczne umawianie wizyt. Osoby, które przybędą bez wcześniejszego kontaktu telefonicznego z urzędem również zostaną obsłużone w miarę możliwości kadrowych Starostwa. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku dłuższego oczekiwania. Może być ono niezależne od naszych pracowników, a podyktowane działaniem zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.Przypominamy, że obsługa interesantów ze względu na bezpieczeństwo nadal odbywa się w dotychczasowym trybie. Zapewniając Państwu maksymalne bezpieczeństwo oraz możliwość realizowania spraw w naszym urzędzie informujemy, że uruchomione są dla Państwa trzy oddzielne punkty obsługi pozwalające na zniwelowanie ilości osób odwiedzających wyznaczone stanowiska przystosowane do obsługi z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Poniżej zamieszczamy grafikę z oznaczonymi punktami obsługi podzielonymi według wydziałów, którą możecie Państwo również pobrać na samym dole strony.

Informujemy, że dokonywanie płatności możliwe jest tylko w systemie bezgotówkowym.

Mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju, Starostwo Powiatowe w Częstochowie zachowuje ciągłość działania i stale pracuje.   Ze względu na ochronę zdrowia naszych interesantów obowiązują zmiany dotyczące obsługi bezpośredniej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do odwołania wykonywanie zadań administracji publicznej lub jednostek organizacyjnych może podlegać ograniczeniu.

 Książka telefoniczna:

https://czestochowa.powiat.pl/ksiazka-telefoniczna