Laureaci Konkursu Fotograficznego nagordzeni

W Sali Sesyjnej Rady Powiatu Częstochowskiego odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji Konkursu Fotograficznego „Piękno Ziemi Częstochowskiej” pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

Tym razem autorzy prac mogli zgłosić swoje fotografie w następujących kategoriach:

 „Ludzie – Portrety starego pokolenia z pejzażem w tle”, „Ludzie – Portrety młodego pokolenia z pejzażem w tle”, „Obiekty – Dziedzictwo kulturowe jury. Zabytki i budowle”, „Krajobraz – Impresje powiatu częstochowskiego”.

Laureatom osobiście gratulacje przekazał w imieniu Powiatu Częstochowskiego Starosta Częstochowski Krzysztof Smela wraz Wicestarostą Janem Miarzyńskim i Członkiem Zarządu Adamem Morzykiem.

Jak mówił w trakcie rozdania nagród Starosta Smela: - W dobie dzisiejszego rozwoju techniki, fotografem w każdej chwili może być każdy, ale fotografem artystą, nie zdjęciowym kronikarzem, może być tylko ten, który posiadł szczególny rodzaj wrażliwości. Widać to w Państwa zdjęciach, obrazem malujecie opowieść. Cieszy mnie ogromnie fakt, że swój talent wykorzystaliście do utrwalenia krajobrazów Powiatu Częstochowskiego. Gratuluję serdecznie!-

Laureaci konkursu:

Kategoria Krajobraz:

- I miejsce: Jacek Cisło za zestaw trzech zdjęć pt. „Impresja liniowa” wykonanych w gminie Olsztyn,

- II miejsce: Monika Jońska za zdjęcie pt. „Lipowa” wykonane w Borownie, gm. Mykanów,

- III miejsce: Joanna Kępa za zdjęcie pt. „Jesienny świt” wykonane w Lubojnie, gm. Mykanów,

- wyróżnienie: Stanisław Joński za zdjęcia pt. „Rosa” wyk. w Kocinie, gm. Mykanów i „Czas na śniadanie” wyk. w Kuźnicy Kiedrzyńskiej, gm. Mykanów oraz Rafał Młyńczak za zdjęcie pt. „Na przekór szarej zimie”, gm. Olsztyn.

Kategoria Ludzie:

- I miejsce: Stanisław Joński za zdjęcie pt. „Uprawa” wyk. w Borownie, gm. Mykanów

Kategoria Obiekty:

- wyróżnienie: Rafał Młyńczak za zdjęcie pt. „ Stodoły Mstowskie”, gm. Mstów

 

Więcej informacji o konkursie oraz opublikowane prace znajdziecie Państwo klikając TUTAJ