Koncert w Złotym Potoku w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego 2022

W niedzielę, 10 lipca 2022 roku w Pałacu Raczyńskich w Złotym Potoku odbył się koncert Quartetto Notturno, w wykonaniu takich artystów, jak Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Wojciech Rot – skrzypce, Malwina Kęsicka – altówka oraz Adam Klocek – wiolonczela. 

Koncert w pałacu w Złotym Potoku to niezwykła gratka. Uczestnicy podkreślali, że warto było udać się w niedzielne popołudnie do Złotego Potoku nie tylko ze względu na muzykę, ale również ze względu na możliwość zobaczenia, jak ten obiekt wygląda obecnie. Warto zaznaczyć, że pałac, którego właścicielem jest Skarb Państwa, znajduje się od 2008 r. pod opieką starosty częstochowskiego. Repertuar dostosowany był do pory letniej. Słuchaczom towarzyszyła muzyka szlachetna, trochę klasyki i lekkiej rozrywki, na letnie wieczory, do bardziej kameralnych wnętrz wymarzona.

Wydarzenie poprowadził Adam Klocek, a prelekcję wygłosił Juliusza Sętowski. Letni Jurajski Festiwal Muzyczny 2022 to cykl koncertów wakacyjnych, których głównym organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, a współorganizatorem Filharmonia Częstochowska. Podczas tej edycji festiwalu w powiecie częstochowskim muzyków spotkamy jeszcze 21 sierpnia w Mstowie.