Finał Centralny XXIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS

Reprezentanci Powiatu Częstochowskiego świetnie zaprezentowali się na Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych, które zostały rozegrane w Ciechanowie od 27 do 29 sierpnia.

Nasi reprezentanci zdominowali turniej trójek siatkarskich zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Panie grające w składzie:  Dominika  Knysak, Aneta  Grabicka, Kinga  Woszczyńska, w grupie mistrzowskiej pokonały województwo łódzkie i zachodniopomorskie. Panowie: Mikołaj  Ściebura, Bartosz Gołębiowski, Dawid  Nabiałczyk w finale ograli województwo mazowieckie 2:1. Siatkarski duet Natalia Kowalik i Olga Langier wywalczyły trzecie miejsce w siatkówce plażowej. Dużo emocji w każdej edycji wywołuje konkurencja przeciągania liny. Męska drużyna (Łukasz Worwąg, Szymon Wyrwa, Krzysztof Kowalczyk, Piotr Wręczycki, Patryk Sobalkowski) zajęła drugie miejsce, ulegając tylko województwu lubelskiemu. Żeńska drużyna (Mirosława Góral, Iwona Marzec , Patrycja Kiedrzyn, Małgorzata Zając, Agnieszka Supierz) rywalizująca w przeciąganiu liny wróciła z brązowym medalem.

Kręgle, rzut lotką do tarczy, strzał na bramkę i strzał z wiatrówki to konkurencje składające się na „Czwórbój dla władz”, w których rywalizował Starosta Częstochowski Krzysztof Smela. W tej konkurencji województwo śląskie reprezentowali również Mariusz Kowalik i Andrzej Wojtanowicz.

Podziękowania należą się Wiceprezesowi Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Jackowi Staniewskiemu, który od 20 jest kierownikiem i głównym organizatorem naszej ekipy. W Igrzyskach wzięli również udział Prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie  Zdzisław Gębski, Wiceprezes Powiatowego Zrzeszenia LZS W Częstochowie Wiesław Matyga, Piotr Urbański-trener siatkarzy oraz Mariusz Kowalik-trener siatkarek.

Gratulujemy wyników i godnego reprezentowania naszego województwa i powiatu!