Jesienny Piknik w Turowie

Wydarzenie jest ważnym elementem budowania więzi pomiędzy mieszkańcami naszych Domów Pomocy Społecznej wraz z udziałem ich rodzin i środowisk wspierających. Domy Pomocy Społecznej znajdujące się w zarządzie Powiatu Częstochowskiego stwarzają nie tylko wspaniałe warunki bytowe dla swoich pensjonariuszy, ale przede wszystkim budują wewnątrz rodzinną atmosferę.

Przekazuję serdeczne gratulacje dla Dyrekcji oraz Pracowników DPS-ów, to dzięki ich codziennym staraniom wyraz Dom w nazwach naszych instytucji nabiera prawdziwego znaczenia- mówił Wicestarosta Częstochowski Jan Miarzyński.

Powiat Częstochowski prowadzi trzy Domy Pomocy Społecznej; w Blachowni, Turowie oraz Lelowie.  Rodzinne pikniki organizowane przez nasze DPS-y są już tradycją na stałe wpisaną w kalendarz. Domy Pomocy Społecznej są placówkami świadczącymi usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności. Podkreślenia wymaga fakt, że DPS-y prowadzone przez nasz Powiat posiadają bardzo dobre warunki. Troska o mieszkańców polega nie tylko na modernizacji infrastruktury, ale także właściwej organizacji opieki z ukierunkowaniem zarówno na stan zdrowia fizycznego, ale też dobre samopoczucie mieszkańców i dawanie codziennej radości.

Festyn odwiedzili Wicestarosta Jan Miarzyński, Urszula Całusińska Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Częstochowskiego oraz Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, który oprócz ciepłych słów przywiózł także drobne upominki.

Jak mówiła Wiceprzewodnicząca Urszula Całusińska: Gdybym miała namalować Serce byłoby to serce pracowników, którzy swoimi rękami, swoją miłością, swoim rozumem otaczają tych, którzy tego serca wymagają, proszą o nie. To bardzo ważne. Dziękuję Państwu za to!  Wam Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy DPS Turów życzę, abyście zawsze czuli się tu jak w prawdziwym domu. Wszystkiego najlepszego i udanej zabawy!

W trakcie spotkania nie zabrakło  występów artystycznych przygotowanych przez pensjonariuszy, nikt nie pozostał też głodny, kuchnia serwowała wspaniałe potrawy. Zorganizowane zostały również gry i zabawy dla uczestników. Całości  dopisała piękna  jesienna pogoda.