Braterstwo Regionalny Konkurs Plastyczny

Regionalny Konkurs Plastyczny „Braterstwo”

 

Hufiec ZHP Częstochowa i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Braterstwo”.

Każdy uczestnik biorący udział w konkursie może złożyć max. do 3 prac plastycznych wykonanych dowolną techniką płaską o wymiarach formatu A-4.
Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć do 12 lutego 2021r. na adres:
Regionalny Ośrodek Kultury ul. Ogińskiego 13a, 42-200 Częstochowa
Tel. 34/ 324 94 81, mail:rok@rok.czestochowa.pl
www.rok.czestochowa.pl

Szczegóły w załączonym regulaminie.

 

Partnerami są Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

22 lutego, to dzień urodzin twórcy skautingu gen. Roberta Baden-Powella. W tym dniu skauci i harcerze na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto, które ma na celu umacnianie przyjaźni i braterstwa ponad wszelkimi podziałami.

„Czym jest braterstwo? To jedna z zasad harcerskiego wychowania. Obok pracy nad sobą i służby-jest ważnym składnikiem przepisu na dobre harcerstwo. Braterstwo powinno być widoczne w każdym naszym działaniu. Jego znaczenie powinno być szersze niż słownikowe definicje koleżeństwa czy przyjaźni. Harcerskie braterstwo to wyciągnięcie dłoni do każdego człowieka - nieważne, skąd pochodzi, w jakim mówi języku, czy jest bogaty czy biedny, jaką wyznaje religię, czy jest ładny
czy brzydki, młody czy stary… harcerz w każdym widzi bliźniego… czy rzeczywiście tak jest?
Czy z braterstwem spotykamy się (…) w każdym zespole? Czy większa wiedza, doświadczenie, a nawet zwykła złośliwość nie popychają nas czasami do niesprawiedliwej krytyki - ot tak, żeby tylko ukłuć?
Czy zawsze nasza krytyka jest konstruktywna? Czy nie plotkujemy za plecami innych?
Czy potrafimy zgodnie współpracować? Takich pytań można zadać dużo więcej”. 
Hm. Małgorzata Sinica
Naczelniczka ZHP w latach 2007-2017