11 listopada

Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Niepodległości zainaugurowane zostały 6 listopada powiatową mszą święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Konopiskach. W kolejnych dniach przedstawiciele Powiatu Częstochowskiego wzięli udział w uroczystościach gminnych oraz miejskich. Główną myślą, która towarzyszyła nam przez ten okres było:

                                    NIECH ŻYJE WOLNA I SUWERENNA POLSKA, SILNA JEDNOŚCIĄ SWOICH OBYWATELI!

Jak mówił Starosta Częstochowski Krzysztof Smela:

-104 rocznica odzyskania Niepodległości, którą świętujemy stanowi bardzo ważny moment przypomnienia nam, Polakom, że znacznie więcej nas łączy niż dzieli. Musimy o tym pamiętać wbrew temu jak będą nas polaryzować, bo łączy nas krew i jedna wspólna sprawa, lepsze jutro Polski, a tym samym przyszłych pokoleń.-

Starosta Częstochowski wziął udział wraz z lokalną społecznością w koncercie patriotycznym "Droga ku wolności" zorganizowanym przez Gminę Mykanów.

Wicestarosta Jan Miarzyński oddał hołd  wszystkim tym, którzy na przestrzeni ostatnich 104 lat budowali naszą Ojczyznę w trakcie obchodów organizowanych w Gminie Kłomnice

Członek Zarządu Adam Morzyk i Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego Andrzej Kubat wspólnie niepodległość świętowali w Kamienicy Polskiej, w trakcie uroczystej akademii, którą przygotowała młodzież z  Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej.

Członek Zarządu Gwidon Jelonek 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcił na sportowo w trakcie Koniecpolskiego Biegu o Niepodległość.

W obchodach organizowanych przez miasto Częstochowa Powiat Częstochowski reprezentowała delegacja w osobach: Członka Zarządu Adama Morzyka oraz Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Anetty Ujmy wraz z pracownikami.

Idąc za słowami wspaniałego patrioty Premiera Wincentego Witosa- Polska winna trwać wiecznie!

Niech żyje Polska!

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i organizatorom  niepodległościowych uroczystości.


Część zdjęć pochodzi z materiałów opublikowanych przez organizatorów.