100 lecie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radostkowie23 września rozpoczął się cykl uroczystości związanych z obchodami 100 lecia szkoły podstawowej w Radostkowie. Wzruszająca uroczystość odbyła się w nowo powstałej sali gimnastycznej. Grono pedagogiczne, a przede wszystkimi dzieci wyrażały ogromne zadowolenie z nowej inwestycji. Nowy obiekt sportowy nie tylko zwiększy bezpieczeństwo i podniesie jakość zajęć realizowanych w szkole, ale przede wszystkim stworzy dodatkowe warunki do integracji lokalnej społeczności, w szczególności integracji w ramach sportu.

W imieniu Powiatu Częstochowskiego życzenia całej szkolnej społeczności i mieszkańcom Radostkowa przekazała Anna Dziewior zastępca Naczelnika wydziału Edukacji Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego. Naczelnik Dziewior podkreśliła również jak ważnym i kluczowym jest wychowanie dzieci i młodzieży. Obowiązkiem dobrego samorządu jest inwestowanie w rozwój młodzieży stanowiącej przyszłe zaplecze pokoleniowe nie tylko powiatu częstochowskiego, ale także całego Regionu. Nie mogło zabraknąć również upominków i słodkości, które od Powiatu Częstochowskiego otrzymali uczniowie.

100 lat istnienia Szkoły to historia wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy na przestrzeni całego wieku swoją osobowością i zaangażowaniem budowali ścieżkę do tak wspaniałego jubileuszu. Życzymy kolejnych 100 lat wypełnionych radością i sukcesami!