Powrót   |   aktualności z powiatu

Z dziennikarzami o szpitalu

Autor / żródło: GF      Opublikowano: 2011-09-26
Data:  2011-09-20


- Nie ma możliwości utworzenia szpitala publicznego w Blachowni i nie ma możliwości dalszej współpracy z Cezarym Skrzypczyńskim, obecnym dzierżawcą dawnego szpitala powiatowego –zdecydowanie poinformowali członkowie Zarządu Powiatu Częstochowskiego dziennikarzy uczestniczących w dzisiejszej konferencji prasowej.
 

Wzięli w niej udział przedstawiciele niemal wszystkich częstochowskich redakcji. Do ich dyspozycji byli: starosta Andrzej kwapisz, wicestarosta Janusz Krakowian, członkowie Zarządu Powiatu Marzena Maniszewska i Jan Miarzyński, skarbnik powiatu Krzysztof Toczko, radca prawny starostwa Barbara Kosińska Bus oraz przedstawicielka pracowników szpitala w Blachowni.
Starosta Andrzej Kwapisz przedstawił przyczyny, dla których władze powiatu trzy lata temu zdecydowały się na przekształcenie szpitala w Blachowni, natomiast wicestarosta Janusz Krakowian przypomniał kalendarium wprowadzania zmian w funkcjonowaniu lecznicy, omówił warunki dzierżawy oraz poinformował dziennikarzy o sytuacji, w jakiej znalazł się szpital w wyniku uznania przez C. Skrzypczyńskiego zawartej z powiatem umowy dzierżawy za nieważną.
- Możliwości zakończenia współpracy z obecnym dzierżawcą jest kilka - tłumaczyła radczyni Kosińska-Bus. -  Najkorzystniejsze dla szpitala, jego pracowników i pacjentów byłoby polubowne zakończenie sporu i rozstanie się z p. Skrzypczyńskim za porozumieniem stron. Jeśliby to okazało się niemożliwe, umowa dzierżawy przewiduje możliwość jej rozwiązania bez wypowiedzenia ze względu na rażące naruszenie warunków umowy. Ponadto każda ze stron może wypowiedzieć umowę z 12-miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Władze powiatu nie ukrywały, że już w tej chwili jest kilka podmiotów zainteresowanych dzierżawą szpitala w Blachowni. Zgadzają się nawet na coś w rodzaju 3-letniego okresu próbnego (na dzierżawę nie dłuższą niż 3-letnią powiat nie musi ogłaszać przetargu, może więc negocjować z potencjalnym kontrahentem, a potem obserwować jego działania). W przypadku, gdyby powiat nie zdecydował się na kolejną dzierżawę, jest gotowy utworzyć spółkę samorządową do prowadzenia lecznicy. Jedno jest pewne – bez względu na to, kto i na jakich zasadach będzie prowadzić szpital, mus przejąć wszystkich jego pracowników.
 


Skomentuj artykuł

Czytano: 1166 razy
Dodane przez: Grażyna Folaron
Dodane: 26 Września 2011, zmienione: 24 Maja 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Odbiór sadzonek w „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności”
 • Odbiór sadzonek w „Kampanii...
 • Powiat Częstochowski zaprasza zapisanych uczestników „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności”...
Zawiadomienie nr 3 o drugim zebraniu w sprawie ustalenia zasad szacunku gruntów
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl