Powrót   |   aktualności z powiatu

Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

Opublikowano: 2019-01-14


"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W imieniu własnym oraz władz powiatu i mieszkańców kieruję wyrazy głębokiego żalu i współczucia do rodziny i bliskich".
Starosta Częstochowski
Krzysztof Smela

 
poniedziałek 14.01.2019 r. stan na godz.14:43
Lekarze walczyli o życie prezydenta od wczorajszego wieczora. W nocy przeszedł długą, 5-godzinną operację, lekarze byli dobrej myśli, ponieważ informowali, że operacja się udała. Jednak dziś nie było poprawy stanu zdrowia prezydenta Adamowicza. Lekarze informowali, że stan jest ciężki. Niestety, lekarz gdańskiego szpitala powiedział kilka minut temu, że Paweł Adamowicz zmarł

 

poniedziałek 14.01.2019 r. stan na godz. 11.00
"Wstrząsnęła mną wiadomość o haniebnym ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mam nadzieję, że skuteczna pomoc lekarska pomoże Panu Prezydentowi zachować życie i zdrowie. Władze powiatu częstochowskiego łączą sie w bólu z Jego Rodziną i Współpracownikami. Życzę im dużo sił w tych ciezkich chwilach."
Starosta Częstochowski
Krzysztof Smela

Wczoraj podczas finału WOŚP w Gdańsku, tuż przed "światełkiem do nieba", mężczyzna zaatakował nożem Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska przeszedł pięciogodzinną operację. Jego stan jest poważny.

Stefan W. wtargnął na scenę i wykrzyczał do mikrofonu: "Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz". Dopiero później został obezwładniony przez ochronę.

 

Na konferencji prasowej władz Gdańska 14 stycznia o godz. 10.30, przekazano, że stan prezydenta Pawła Adamowicza pozostaje bez zmian.
Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska, mówi: - Wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak mogło do tego dojść, że jeden człowiek zaatakował drugiego, niewinnego człowieka nożem. (...) Nie wiemy dziś, co kierowało człowiekiem, że zaatakował, ale proszę, błagam, wycofajmy agresję z naszego życia codziennego, politycznego. Nie wolno nam eskalować przemocy. Gdyby prezydent mógł mówić, to właśnie to chciałby powiedzieć.
Wiceprezydent Gdańska poprosiła, także w imieniu rodziny Pawła Adamowicza, by nie wykorzystywać całej tej sytuacji politycznie. - Od ostatniego komunikatu nie wiemy nic więcej, stan prezydenta się nie zmienił, dziękujemy za wszystkie wyrazy solidarności - mówi.


Skomentuj artykuł

Czytano: 563 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 14 Stycznia 2019, zmienione: 23 Kwietnia 2019
 
Aktualności więcej

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Zapraszamy do udziału w II Powiatowym Konkursie Literackim pn.: "Koniecznie przeczytaj!"
Dzień Sołtysa w Starostwie
 • Dzień Sołtysa w Starostwie
 • 16 i 17 kwietnia na zaproszenie Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli do Starostwa przybyło blisko 130 Sołtysów reprezentujących...
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl