Powrót   |   aktualności z powiatu

Po VIII sesji Rady Powiatu 30.08.2011

Autor / żródło: GF      Opublikowano: 2011-08-30
Data od:  2011-08-30
Data do:  2011-09-30


W trakcie dzisiejszej sesji Rada Powiatu przyjęła wszystkie przewidziane w porządku obrad projekty uchwał. Nie miała też żadnych zastrzeżeń do przedstawianych jej informacji i sprawozdań.

Podczas sesji najwięcej emocji wzbudziły tematy, których nie przewidywał zaplanowany porządek obrad. Wiele pytań pojawiło się w związku z informacją przedstawioną radnym przez Zarząd Powiatu, a dotyczącą sytuacji szpitala w Blachowni. Wicestarosta Janusz Krakowian poinformował Radę, iż dotychczasowy dzierżawca szpitala uważa umowę dzierżawy za nieważną i wzywa powiat do przejęcia lecznicy. Wicestarosta zapewnił, że powiat jest gotów zgodzić się na odstąpienie od umowy z Cezarym Skrzypczyńskim, gdyż pojawili się już sprawdzeni i wiarygodni kontrahenci gotowi przejąć szpital. Nie ma więc zagrożenia, że Blachownia przestałaby świadczyć usługi medyczne.
Pośrednio ze szpitalem związana była także uchwała odnosząca się do skargi częstochowskiej „Solidarności” zarzucającej staroście częstochowskiemu bezczynność w związku z wyrokiem NSA dotyczącym uchwały Rady Powiatu w sprawie likwidacji publicznego szpitala w Blachowni. Skargę tę radni odrzucili uznając ją za nieuzasadnioną.
Drugim z długo omawianych tematów były kwestie związane ze zbiornikiem w Blachowni, a właściwie z jego oczyszczeniem. Przybyła na sesję burmistrz Blachowni Anetta Ujma oraz przedstawiciele mieszkańców tego miasta postulowali, by przy okazji remontu jazu przeprowadzić odmulanie akwenu. Starosta Andrzej Kwapisz oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Marian Stępień wyjaśnili, iż sprawa nie jest taka prosta i nie zależy od woli władz powiatu. Zbiornik jest bowiem własnością Skarbu Państwa i powiat, nawet jeśliby miał pieniądze, nie mógłby ich przeznaczyć na ten cel bez naruszenia dyscypliny finansowej. Ponadto konieczne jest wykonanie różnego typu ekspertyz, projektów itp., co wymaga dużych nakładów finansowych, a także czasu.
Miłym akcentem dzisiejszych obrad było przekazanie przez przewodniczącego Rady Powiatu Jarosława Rydzek staroście A. Kwapiszowi specjalnych podziękowań od przewodniczącego Rady Wojewódzkiej w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie „za znaczny, osobisty wkład w rozwój dobrosąsiedzkich stosunków pomiędzy rejonem śniatyńskim i powiatem częstochowskim”. Warto dodać, iż podziękowania takie otrzymały tylko dwie osoby: radny wojewódzki ze Śniatynia i nasz starosta.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 2388 razy
Dodane przez: Administrator
Dodane: 1 Września 2011, zmienione: 26 Maja 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Odbiór sadzonek w „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności”
 • Odbiór sadzonek w „Kampanii...
 • Powiat Częstochowski zaprasza zapisanych uczestników „Kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bioróżnorodności”...
Zawiadomienie nr 3 o drugim zebraniu w sprawie ustalenia zasad szacunku gruntów
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl