CEPIK-2.0

 

W dniu 13 listopada 2017r. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło System Informacyjny Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0)

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że należy  liczyć się z licznymi utrudnieniami  w zakresie:

 rejestracji pojazdów, wydawania stałych dowodów rejestracyjnych, wymiany DR, dokonywania adnotacji danych, wyrejestrowania pojazdów

i innych czynnościach.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

Powrót   |  

Nazwij najwyższą górę gminy Mstów!

Opublikowano: 2016-05-09


Gmina Mstów ogłasza konkurs na nazwę najwyższego wzniesienia na swoim terenie, które zlokalizowane jest na terenie sołectwa Srocko w paśmie Wzgórz Srockich. Ma ono wysokość 329 metrów i jest zlokalizowane w bardzo ładnym lesie bukowym. W pobliżu znajduje się System Jaskiń Srockich, które stanowią trzy połączone ze sobą jaskinie o łącznej długości 90 metrów.

           Propozycje nazw prosimy nadsyłać mailowo na adres: konkurs@mstow.pl lub listownie  Urząd Gminy Mstów, ul. 16 stycznia 14, 42-244 Mstów z dopiskiem” Konkurs”. Prace będą przyjmowane do 20 maja. Wybrana nazwa zostanie naniesiona na mapy i wejdzie do oficjalnego nazewnictwa.
W konkursie, który odbywa się pod patronatem wójta gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i radnego Roberta Misztala, przewidziane są ciekawe nagrody niespodzianki!
 
 
Teren gminy Mstów jest mocno pofałdowany, jest na nim sporo ciekawych wzniesień. Do takich zaliczyć można dwa mstowskie wzniesienia: Górę Szwajcera (266m), na zboczu której znajduje się malowniczy ostaniec Skała Miłości i Górę Wał (293m) z pięknymi murawami kserotermicznymi u podnóża której, wypływa Źródło Stoki zwane też Źródłem Spod Góry Wał.  Przy zalesionej  brzozowym i dębowym lasem Dobrej Górze (279 m) w Wancerzowie,  znajduje się dawny cmentarz choleryczny, z kolei  góra Chrapoń (308m) skrywa w swoim pobliżu niemieckie bunkry z 1944 roku. Piękny widok na Mstów rozciąga się ze wzgórza Ściegna (281m), gdzie znajdują się pozostałości kompleksu XIX – wiecznych mstowskich stodół. Innym wzgórzem z ładnym widokiem jest wzgórze Skarzawa (322m) koło Małus Małych.
Najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym wzgórzem jest jednak Przeprośna Górka (296m) w Siedlcu. To tu po raz pierwszy pielgrzymki (w tym Pielgrzymka Warszawska) widzą Jasną Górę i przed wejściem do Częstochowy przepraszają się wzajemnie. Sporo osób przyjeżdża też do Sanktuarium Ojca Pio, gdzie znajduje się relikwia Św. Ojca Pio. Nieopodal, znajduje się też Grodzisko Gąszczyk zamieszkałe  w czasach kultury łużyckiej a później we wczesnym średniowieczu.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 2089 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 9 Maja 2016, zmienione: 24 Czerwca 2018
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Zarząd Powiatu z absolutorium
 • Zarząd Powiatu z absolutorium
 • Przy 21 głosach za i 3 wstrzymujących się, Zarząd Powiatu uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu za rok 2017.
Zapraszamy na jubileusz 100-lecia OSP w Borownie i Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Z prac Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infratruktury
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl