Powrót   |   aktualności z powiatu

Wyróżnienia sportowe Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie

Opublikowano: 2018-12-18


11 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie starosta częstochowski Krzysztof Smela, wicestarosta Jan Miarzyński, naczelnik Wydziału EZK Leonard Smolarski i wiceprzewodniczący Śląskiego Zrzeszenia LZS Jacek Staniewski, wręczyli symboliczne wyróżnienia sportowe Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie za 2018 rok.


Wyróżniono zasłużonych zawodników, trenerów i działaczy:
 

ZAWODNICY:

Reprezentacja LZS województwa śląskiego

Dominika Knysak i Martyna Knysak - I m w Mistrzostwach Polski LZS w siatkówce plażowej kobiet,

Szymon Wyrwa, Radosław Bladziak  - III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w przeciąganiu liny,

 

WLKS „Kmicic” Częstochowa

Alicja Ulatowska  - 3 medale w Mistrzostwach Polski w triathlonie,

Karol Kuczera      -  zawodnik II ligowej sekcji futsalu,

Tomasz Czok        -  zawodnik II ligowej sekcji futsalu,            

Krzysztof Kościański - zawodnik i trener II ligowej sekcji futsalu, drużyna zajęła III m w Mistrzostwach Polski LZS w piłce nożnej.

                              

LKS „Gol-Start”  Częstochowa - sekcja pływania

Przemysław Drąg    -  I m - 100 m stylem grzbietowym w Pucharze Świata - Berlin i Włochy, 

                                  -  II m w klasyfikacji generalnej Letnich Mistrzostw Polski,

Weronika Serwiak  -  II m 50 klasycznym na Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Bydgoszczy,

Marta Majka           -  II m w klasyfikacji generalnej S8 na Zimowych Mistrzostw Polski Szczecin,

Marta Wolnik          -  III m w klasyfikacji generalnej S8 na Zimowych Mistrzostw Polski Szczecin,

Mateusz Miśkiewicz – III m w klasyfikacji generalnej S7 na Zimowych Mistrzostw Polski Szczecin,

 

KS „Dragon” Janów  - sekcja taekwon-do ITF,

Julia Bulska - Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, brązowa medalistka Pucharu Europy Juniorów,   

Patryk Bejm - Wicemistrz Polski Seniorów w konkurencji walk aranżowanych,

Kamil Radecki - II m w konkurencji walk aranżowanych, w Mistrzostwach Polski Seniorów,

Maria Bojarska - II m  w konkurencji walk +60 kg, w Pucharze Europy Juniorów,

    i II m w konkurencji walk +60 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,                         

Jakub Derejczyk - II m w konkurencji technik specjalnych, w Mistrzostwach Polski Juniorów,

                              i II m  w konkurencji walk -62 kg, w Pucharze Europy Juniorów,

Kaja Bobrowska - III m w konkurencji walk -50 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów,

Agata Rozpondek - II m w konkurencji walk do 50 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,

Magdalena Tomalska - Mistrzyni Polski Juniorów w konkurencji walk +65 kg,

Karolina Dziura - Mistrzyni Europy Juniorów, Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, złota medalistka Pucharu Europy Juniorów w konkurencji technik specjalnych oraz walk do 60 kg.

 

Stowarzyszenie „Prometeus”  Konopiska    

Wojciech Lamch  - aktualny wicemistrz Polski  Bocci w kat. BC1, kadra Polski.                                                                         

 

LKPS BOROWNO 

Konrad Dziuba i Jakub Mesyjasz  - III m w Mistrzostwach Śląska w „czwórkach” siatkarskich.

 

LKS „Grom Złota-Dama” Poczesna

Szymon Polinceusz  -  Mistrz Polski Juniorów w warcabach stupolowych.

 

Szkoła Podstawowa w Konopiskach

 Nikola Szewczykowska - I m w Mistrzostwach Śląska w chodzie sportowym,              

 Maja Sikorska - II m w Halowych Mistrzostwach Śląska w chodzie sportowym.              

                 

LKS  Grom Cykarzew               

Tomasz Kutak i Przemysław Kniejski - najlepsi zawodnicy sekcji piłki nożnej.

 

ULKS „Jedność” Mykanów

 Damian Orziński  - najlepszy zawodnik sekcji piłki siatkowej.

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie, gmina Mykanów

Jan Rybaniec  - wychowanek SP Borowno, powołany w 2018 do kadry Polski 16-latków w p. nożnej.

 

GOK Przyrów

Marek Chybiński  - II m w Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej, I m w grze mieszanej  w tenisie stołowy osób niepełnosprawnych.

                                             

KS „Corona”  Rudniki

Natalia Kowalik - siatkarka halowa i plażowa, wychowanka klubu,  występowała w drużynie halowej kadetek i seniorek  oraz w finale Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej.

 

UKS „Gimnazjum”  Blachownia

Patrycja Sojka - wicemistrzyni rejonu SZS w siatkówce plażowej, kapitan drużyny kadetek.

 

UCZNIOWIE - ZAWODY SZKOLNE w ramach Szkolnego Związku Sportowego: 

 

Antoni Mofina, Dominik Tutaj - SP Olsztyn, II m IMS

Michalina Dzięgielewska, Matylda Straczyńska - SP Olsztyn, IV m IMS,

Marcel Dzięgielewski, Oskar Gwoździowski - SP Olsztyn, III m IDz

Natalia Kitala, Nikola Brodzińska, Olga Kaczmarzyk - SP w Lelowie, IV m w IMS w p. ręcznej,

Mateusz Ptasik, Filip Foltyn - SP w Lelowie, IX m w IMS w piłce ręcznej chłopców,   

Kacper Sławiński, Dominik  Pietrajczuk - SP Poczesna, VI m IMS tenis stołowy,

Emilia Pruciak, Karolina Długosz - SP w Czarnym Lesie, V m w IMS w koszykówce  dziewcząt,

Karol Szymański, Filip Dobosik - SP w Czarnym Lesie V m w IMS w koszykówce  chłopców,

Bartosz  Stolarski, Kacper Bernaś - SP Starym Broniszewie XII m w IMS w mini siatkówce,

Michał Piątek, Konrad Simiński - SP w Mykanowie, XII m IMS w Sztaf. Biegach Przełaj,

Bartosz Klecha - SP w Konopiskach IX-XII IDz p. ręczna,

Zuzanna Wywiał, Aleksandra Radek - SP Starcza, V-VIII m IDz koszykówka,

            

TRENERZY i OPIEKUNOWIE:

 

Robert Nowakowski            - Gol-Start Częstochowa,  trener pływania,

Przemysław Błaszczyk         - LKPS Borowno, trener siatkówki,

Marcin Dziura                      - SP w Lelowie,

Halina Wójcik                       - SP w Lelowie,

Grażyna Stefanik                 - SP Olsztyn,

Alicja Matyja                        - SP Olsztyn,

Mikołaj Ładniak,                 - SP w Czarnym Lesie,

Katarzyna Ludzińska          - SP Starcza,

Tomasz Organa                    - SP Mykanów,

Sławomir Jankowski            - SP Konopiska,

Zdzisław Synoradzki            - KS „Dragon” Janów sekcja taekwon-do ITF w Mstowie,

Piotr Stachura,                     - LKPS Borowno trener zespołu drugoligowego,

Robert Szczerbaniuk           - LKPS Borowno zawodnik i trener zespołu drugoligowego.

 

DZIAŁACZE SPORTOWI, ANIMATORZY

 

Piotr Gęsikowski - animator sportu w Gminie Koniecpol, trener drużyn młodzieżowych MLKS „Pilica”,

Jarosław Poroszewski - trener i działacz „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Kłomnice”,

Włodzimierz Rębiś  -  członek zarządu ULKS „Jedność” Mykanów,

Adam Michalak -  animator sportu w Gminie Rędziny, zawodnik ligi 40 latków w p. siatkowej,

Mariusz Kowalik - działacz i trener  KS „Corona” Rudniki,

Andrzej Kuzior  - działacz i trener  UKS „Gimnazjum” Blachownia,

Leszek Kownacki - nauczyciel , trener tenisa stołowego w gminie Poczesna,

Sławomir Misiewicz - założyciel UKS „Speedway Rędziny”, doprowadził do powstania toru do  mini-żużla,

Anna Nowak  - członek Zarządu KS „Piast” Przyrów, opiekunka zespołów młodzieżowych,         

                         aktywnie uczestniczyła w pracach na rzecz wzbogacenia infrastruktury sportowej.




Skomentuj artykuł

Czytano: 505 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 18 Grudnia 2018, zmienione: 19 Marca 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Wyniki I Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Lelowie
Nowe ułatwienia w składaniu e-sprawozdań i CIT-8
  • Nowe ułatwienia w składaniu...
  • Od 13 marca 2019 r. osoby prawne (działające poza sektorem finansowym) mogą sporządzać sprawozdania finansowe za pomocą aplikacji...
Dwa medale ULKS Lotka na Victor Youth International
TOUR  DE  POLOGNE  W  CZĘSTOCHOWIE  i  POWIECIE  CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
  • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
  • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy  „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
  • Kolejne miliony na drogi
  • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl