Powrót   |  

VI Rajd Rowerowy po Ziemi Kocińskiej

Opublikowano: 2018-09-24


Kocińskie rajdy rowerowe weszły na stałe do kalendarza imprez. Podobnie jak w poprzednich latach VI Rajd Rowerowy po Ziemi Kocińskiej odbył się w niedzielne wrześniowe popołudnie – 16 września 2018 roku.

Wyśmienita pogoda, odpowiednia trasa oraz świetna atmosfera przyciągnęły na linię startu setki rowerzystów. Liczba cyklistów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, ustalając rekordową frekwencje. Przed remizą OSP Stary Kocin zgromadziło się ponad 300 uczestników. Każdy z nich dostał numer startowy, który był zarazem losem na loterię fantową.  Wśród uczestników nie zabrakło dzieci, spośród których najmłodsze nie skończyło jeszcze roczku.
Imprezę oficjalnie otworzył Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, który w kilku słowach podziękował za organizację tak dużej imprezy oraz życzył wszystkim rowerzystą powodzenia. W międzyczasie przedstawicielka starostwa Anna Dziewior rozdała uczestnikom rajdu Koperty Życia, które w znaczący sposób mogą pomóc uratować ludzkie zdrowie.
Kilka minut po godzinie 13:00 ogromna grupa rowerzystów wystartowała, a na czele peletonu jechał zabytkowy, strażacki Żuk. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z OSP Stary Kocin, a kolumnę zamykał lekki samochód pożarniczy Iveco Daily. Ponadto przez całą trasę eskortowała nas policja z trzech powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego oraz pajęczańskiego. Organizatorzy w stu procentach zadbali o bezpieczeństwo na trasie oraz uzyskali zezwolenie Marszałka Województwa Śląskiego na wykorzystanie dróg w sposób szczególny.
Trasa prowadziła przez 2 województwa oraz 3 powiaty. Wyruszyliśmy spod remizy w Starym Kocinie, następnie przez Przedkocin udaliśmy się polami do Starego Cykarzewa. Po krótkiej przerwie pod szkołą, wyruszyliśmy dalej w kierunku Domu Ludowego w Jamnie, gdzie na uczestników czekały słodki poczęstunek. Zaczerpnąwszy trochę energii oraz kalorii liczna grupa wyruszyła dalej. Jadąc przez Nowy oraz Stary Broniszew dotarliśmy do granicy województw śląskiego oraz łódzkiego. Kolejny przystanek był już na Ziemi Łódzkiej, w miejscowości Wólka Prusicka. Następnie rowerzyści przez Kuźnicę  oraz Nowy Folwark dojechali do  Ostrów nad Okszą. W Ostrowach peleton rozdzielił się na dwie grupy, część rowerzystów skróciła sobie dystans jadąc bezpośrednio do Kocina. Najwytrwalsi pojechali w stronę Nowej Wsi, a następnie leśnym duktem dojechali do Domu Ludowego w Nowym Kocinie, który był metą tegorocznego rajdu. Tam na uczestników czekał poczęstunek oraz losowanie upragnionych nagród.
Po krótkiej przerwie na posiłek oraz regenerację sił, nadszedł czas na finał imprezy. Organizatorzy przywitali przybyłych gości, wśród których byli m.in. Radny Powiatu Częstochowskiego Adam Wochal, Dyrektor Biura Związku Komunalnego Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji Piotr Kosela, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. WBK w Starym Kocinie Maria Habrajska, Radny Gminy Mykanów Tadeusz Staniec, były Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Polewski. Następnie nastała upragniona przez wszystkich chwila –  losowanie nagród. Emocje były niesamowite. Nie może to nikogo dziwić, ponieważ pula nagród opiewała na około 5000 złotych – rowery, drukarka, sprzęt elektroniczny, vouchery oraz bony do lokalnych firm. Dzieciaki nie mogły doczekać się losowania zestawu komputerowego oraz gadżetów elektronicznych, starsi uczestnicy liczyli na rower. Wśród głównych nagród tegorocznego rajdu były trzy rowery miejskie – jeden ufundowany przez Pana Adama Wochala, dwa zakupione z tzw. funduszu antyalkoholowego oraz drukarka zasponsorowana przez Starostę Powiatu Częstochowskiego Pana Krzysztofa Smelę. Bardzo wartościową nagrodę był również bon na biurko o wartości 700 złotych ufundowany przez firmę Wesoły Kornik z Nowego Kocina.
Duży wkład wnieśli także pozostali sponsorzy: Radny Gminy Mykanów Tadeusz Staniec, Tartak „Kocin” Jarosław Migoń, Firma BAPOL Barbara Podolak, Sklep Edyta Caban, Sklep „nasportowo.net”  Łukasz Reterski, Salon Fryzjerski „Katarzyna” Katarzyna Siwy, Salon Fryzjerski „Made by Anya”, Studio Urody „Efekt” Justyna Grobelak, Studio Urody Patrycja Gradzik, DERMIKA Salon&Spa, Akademia Skutecznych Terapii Naturalnych Iwona Chwielska, Pijalnia czekolady „Czekoladowa Nuta”, Pizzeria „Al Forno”, HAVANA Center Auto Spa, Zakład Mięsny Andrzej Binkowski, Zakład Mięsny Albert Borcuch, Zakład Mięsny Rafał i Agnieszka Bauć.
Rajd z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Podczas pierwszej edycji było nieco ponad 50 osób, obecnie na linii startu zgromadziło się ponad 300 rowerzystów. Wielka w tym zasługa Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Kocinie oraz Rady Sołeckiej w Nowym Kocinie na czele z niezawodnym sołtysem – panem Grzegorzem Grabarą. W imprezę zaangażowała się również młodzież ze Związku Młodzieży Wiejskiej oraz Wspólnota Wiejska Wsi Nowy Kocin. Wielkie podziękowania należą się także sponsorom, których grono z roku na rok się powiększa.
Zadanie zostało dofinansowane z środków Gminy Mykanów w ramach gminnego programu ochrony zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz dotacji ze Starostwa Powiatowego w Częstochowie.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy na kolejny rajd.
 


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 1021 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 24 Września 2018, zmienione: 17 Czerwca 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Co z drogami w regionie częstochowskim?
Zapraszamy na ogłoszenie wyników II Powiatowego Konkursu Literackiego
Program aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi pn. "Aktywna wieś"
 • Program aktywizacji zawodowej...
 • Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie oraz Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu informują, że od 5 czerwca 2019 r. do wyczerpania środków...
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl