CEPIK-2.0

 

W dniu 13 listopada 2017r. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło System Informacyjny Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0)

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że należy  liczyć się z licznymi utrudnieniami  w zakresie:

 rejestracji pojazdów, wydawania stałych dowodów rejestracyjnych, wymiany DR, dokonywania adnotacji danych, wyrejestrowania pojazdów

i innych czynnościach.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

Powrót   |   aktualności z powiatu

Prezes ludowców w starostwie

Opublikowano: 2017-04-03


W piątek, 31 marca br., Częstochowę odwiedził Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i i poseł na SejmVIII kadencji. W południe na pl. Biegańskiego spotkał się z dziennikarzami i mieszkańcami miasta, którym w ramach PSL-owskiej akcji "Drzewo dla Polski" wręczył sadzonki brzóz, grabów, klonów, modrzewi i morw. Następnie wraz z towarzyszącymi mu osobami, m.in. z wicemarszałkiem województwa śląskiego Stanisławem Dąbrową, przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisławem Gmitrukiem i starostą kłobuckim Henrykiem Kiepurą udał się do Starostwa Powiatowego w Częstochowie, gdzie spotkał się z władzami naszego powiatu, radnymi i licznie przybyłymi mieszkańcami – głównie rolnikami, strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych, członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich i działaczami PSL. 

Gość skrytykował działania i plany PiS-u dotyczące samorządów. – Mówienie o tym, że samorządy to sitwa, jest barbarzyństwem – stwierdził. – Trzeba bronić samorządów, bo tu mieszkańcy otrzymują najszybszą odpowiedź na swoje potrzeby, tu jest wspólnota i gwarancja bezpieczeństwa silniejsza niż jakiekolwiek sojusze.
Władysław Kosiniak-Kamysz negatywnie ocenił też dzielenie społeczeństwa przez rządzących. - Rozbicie wspólnoty narodowej jest grzechem kardynalnym – ocenił. Odniósł się także do problemów oświaty, służby zdrowia, emerytur rolniczych, polityki zagranicznej rządu, przyszłych wyborów samorządowych. Skrytykował niektóre zmiany wprowadzane przez obecną ekipę rządzącą i przedstawił alternatywne rozwiązania, które PSL będzie chciał wprowadzić, gdy zdobędzie wpływ na politykę.
Lider PSL pogratulował samorządowcom z powiatu częstochowskiego i kłobuckiego wywodzącym się z ruchu ludowego dobrego wyniku osiągniętego w ostatnich wyborach samorządowych i podziękował im za pracę, która wykonują. – Proszę was o pokazywanie, czym jest samorząd, pokazywanie, że stanowi on istotę funkcjonowania demokratycznego państwa - zaapelował na koniec spotkania Władysław Kosiniak-Kamysz.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 866 razy
Dodane przez: Grażyna Folaron
Dodane: 3 Kwietnia 2017, zmienione: 24 Czerwca 2018
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Zarząd Powiatu z absolutorium
 • Zarząd Powiatu z absolutorium
 • Przy 21 głosach za i 3 wstrzymujących się, Zarząd Powiatu uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu za rok 2017.
Zapraszamy na jubileusz 100-lecia OSP w Borownie i Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Z prac Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infratruktury
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl