Powrót   |  

Małe igrzyska WIELKIE EMOCJE

Opublikowano: 2018-07-04


Czepurka, Bystrzanowice i Złoty Potok to sołectwa, które wykazały się największą sprawnością w konkurencjach zorganizowanych w ramach III Igrzysk Sołtysów z Kulturą Ludową za Pan Brat.

Igrzyska z udziałem jedenastu drużyn sołeckich odbyły się 30 czerwca 2018 r. w plenerach Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu. Ze względu na dobrą formę i zręczność wszystkich sołtysów i ich drużyn, od początku walka o podium była bardzo wyrównana. W pięciu nietuzinkowych konkurencjach  można było zdobyć maksymalnie 55 punktów.

W konkurencji pn. „Lont wybuchowy”, czyli w nawijaniu sznurka na kijek i przyciąganiu „granatu” najsprawniejszym sołtysem okazał się Jacek Lampa ze Złotego Potoku. W „Laniu wody na pustyni” polegającym na wzajemnym rzucaniu balonu z wodą, wygrała reprezentacja Czepurki. „Dojenie krowy” – czyli przelewanie mleka z wysokości 1,2 m, z największą pojemnością mleka w  menzurce ukończyła konkurencję Alfreda Mendakiewicz - sołtys Janowa. Najwięcej ziemniaków w „Wykopkach” przeniosła w dłoniach, ubranych w rękawice – ciapy, drużyna sołtysa Bystrzanowic - Artura Słabosza. „Przed kuchenne rewolucje” czyli rozpoznawanie nasion i przypraw wygrał Lipnik z sołtysem Sylwią Kozioł.
 
W generalnej punktacji zwyciężyła drużyna Czepurki zdobywając 46 pkt. Bystrzanowice miały ich 45, a Złoty Potok zakończył rywalizację otrzymując 44 pkt.

Puchary i dyplomy wręczyła zwycięskim sołtysom i ich drużynom Joanna Ścigaj – wójt Gminy Janów, przewodnicząca Jury w konkurencjach oraz Andrzej Wiński, sponsor imprezy, właściciel ZPH ADMAR w Siedlcu, członek Jury. Były także wzajemne podziękowania i gratulacje za wspaniałą organizację, wsparcie i integrację.

Rozgrywki były przeplatane dowcipami i występami genialnej Kapeli ANI-ANI z Żarek. Na zakończenie do wspólnej zabawy porwał uczestników zespół Camel. Całość prowadził radny Rady Gminy Janów – Henryk Srokosz.

Dzięki uprzejmości sołectwa Bystrzanowice najmłodsi do woli korzystali z dmuchanego zamku.

- Dziękuję wszystkim sołtysom i ich ekipom za udział w igrzyskach, a siedleckiemu Stowarzyszeniu „Małe Jest Wielkie” za wspaniałą organizację – powiedziała na zakończenie Joanna Ścigaj – wójt Gminy Janów.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Janów, Stowarzyszenie „Małe Jest Wielkie” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie.
 


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 560 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 4 Lipca 2018, zmienione: 21 Lutego 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Puchar Polski w Lotach Balonami w Janowie i Olsztynie
 • Puchar Polski w Lotach Balonami w...
 • Komisja Balonowa przy Aeroklubie polskim zdecydowała, że w tym roku Gminy Janów i Olsztyn, zorganizują Puchar Polski w Lotach Balonami na...
Ruszył program szczepień przeciwko wirusowi HPV
Ocena stanu bezpieczeństwa w powiecie
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl