Powrót   |   aktualności z powiatu

Koniecpol triumfuje w spartakiadzie!

Opublikowano: 2019-05-27


Reprezentacje 13 gmin powiatu częstochowskiego w sobotę 25 maja przyjechały do Olsztyna, by na kompleksie boisk „Orlik 2012” rywalizować w 15 konkurencjach IV Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego. 

Wśród zaproszonych gości, oprócz władz powiatu częstochowskiego, obecni byli: Prezes Regionalnej Rady PKOl Grzegorz Lipowski, wiceprezes Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Jacek Staniewski oraz Starosta Kłobucki Henryk Kiepura. Sprzyjająca zawodom pogoda, dobra organizacja i nastrój uczestników spartakiady sprawiły, że rywalizacja przebiegała bez zakłóceń, w sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Łącznie rywalizowało 600 osób - zawodników różnej płci i w różnym wieku (od uczniów szkół podstawowych do seniorów).
IV Spartakiada uświetniona została udziałem przedstawicieli samorządowców z zaprzyjaźnionego  rejonu śniatyńskiego na Ukrainie. Reprezentacja rejonu rozegrała dwa mecze z samorządowcami powiatu częstochowskiego. W meczu piłki nożnej po zaciętym spotkaniu, zwyciężyli gospodarze 12:8.  Natomiast w meczu piłki siatkowej lepsi okazali się zawodnicy ze Śniatynia wygrywając 2:0.
W klasyfikacji ogólnej po raz drugi z rzędu na podium znalazły się te same reprezentacje: Koniecpol, Lelów i Poczesna.
 
Wynikli ogólne:
 
  1. Koniecpol – 146 pkt.
  2. Lelów – 142
  3. Poczesna  - 96,5
  4. Janów – 89,5
  5. Mykanów – 88
  6. Mstów – 85,5
  7. Przyrów – 85,5
  8. Rędziny  - 82
  9. Kłomnice – 69,5
  10. Kruszyna – 67,5
  11. Konopiska – 67
  12. Olsztyn – 64
  13. Starcza - 47
 
PIŁKA NOŻNA:
  1. LELÓW              Daniel Dylewski, Szymon Dylewski, Mikołaj Bieda, Jakub Łapaj, Marcel Klimas, Szymon Przychodzki, Hubert Brodziński, Jakub Adamczyk, Łukasz Kiebdój,
  2. OLSZTYN          Hubert Guła, Alan Kluczny, Bartosz Pluta, Mateusz Andzel, Kuba Zalas, Oliwier

                                  Czyżewski, Kamil Podsiedlik, Mateusz Walczyk, Oskar Straczyński.

  1. KONOPISKA     Wiktor Winek, Kamil Wachowicz, Maciej Czerwiński, Przemek Rygał,
                            Cyprian Trela, Miłosz Grzyb, Jakub Kocot
 
PIŁKA SIATKOWA:
  1. MYKANÓW                      Gabriela Małolepsza, Patrycja Świąć,
                                           Kamil Świąć, Oliwier Drab, Michał Pomada
  1. POCZESNA                       Weronika Majorczyk, Sebastian Pietrajczuk, Jakub Mesyjasz
                                            Bartłomiej Kita
  1. LELÓW                              Nikola Brodzińska, Agata Gorzkowska,
                                           Filip Foltyn, Mateusz Ptasik
 
SIATKONOGA
  1. KONIECPOL                    Filip Starczewski, Piotr Kiepal
  2. MSTÓW                            Adrian Jura, Ernest Mazanek, Tomasz Gęsiarz
  3. POCZESNA                      Kacper Banasiak, Tomasz Socik
 
RZUT WAŁKIEM:
  1. PRZYRÓW                        Sylwia Bochenek, Wioletta Rydel
  2. JANÓW                              Ewa Ucieklak
  3. KRUSZYNA                      Marzena Żurek
 
„DZIURAWE WIADRO”:
  1. KŁOMNICE                  Iwona Góra, Anna Kowalik, Barbara Musiał, Marcin Sosna,
  2. LELÓW                         Zbigniew Gull, Przemysław Kaliński, Ewa Molenda, Anna Lech-Malus,
  3. KONIECPOL                Dagmara Frukacz, Anna Radecka, Mariusz Smarzyński, Kacper Zyzik
 
RZUTY DO KOSZA:
  1. KRUSZYNA                     Marzena Żurek
  2. POCZESNA                      Monika Mercik
  3. KONOPISKA                    Filip Pyrzyna
 
BIEG NA NARTACH:
  1. KONIECPOL                     Mariusz Bobrowski, Rafał Krol           
  2. LELÓW                              Emilia Barteszko, Olga Królicka
  3. PRZYRÓW                        Wioletta Rydel, Sylwia Bochenek
 
TRZYMANIE CIĘŻARKA: 
  1. KONOPISKA                     Edward Szyja
  2. PRZYRÓW                         Remigiusz Pokorny
  3. POCZESNA                        Arkadiusz Dudek
 
PRZECIĄGANIE LINY:
  1. LELÓW                          Arkadiusz Nowak, Dorota Palka, Magda Przychodzka, Katarzyna
                                        Wolska, Edward Torbus, Daniel Kozioł
  1. KONIECPOL                  Szymon Wyrwa, Radosław Bladziak, Anna Radecka,
                                        Dagmara Frukacz, Lena Lubieniecka, Jacek Rał,
  1. RĘDZINY                       Magdalena Murdza, Ewa Duras, Lidia Kołacińska,
                                        Piotr Kuczyński, Paweł Militowski, Szymon Biś
 
WIELOSKOKI:      
  1. LELÓW                           Natalia Kitala, Daniel Orawiec
  2. KONIECPOL                  Kaja Bobrowska, Kacper Zyzik
  3. JANÓW                           Ana Milka, Łukasz Zębik
 
BIEG BIATLONOWY MĘŻCZYZN :
  1. JANÓW                                           Miłosz Kita
  2. STARCZA                                       Kamil Huras
  3. KONIECPOL                                  Mateusz Borkowski
 
 
BIEG BIATLONOWY KOBIET:  
  1. LELÓW                                        Kinga Świątek
  2. STARCZA                                    Kinga Bazan
  3. JANÓW                                        Karolina Rydz
 
TENIS STOŁOWY chłopców:
  1. MSTÓW                                      Piotr Chaładaj
  2. MYKANÓW                               Karol Jabłoński
  3. POCZESNA                                Sebastian Pietrajczuk
 
TENIS STOŁOWY dziewcząt:
  1. MYKANÓW                               Matylda Hadryś
  2. PRZYRÓW                                 Wiktoria Radło
  3. POCZESNA                                Wiktoria Kucharska                                      
 
STRZAŁY DO BRAMKI:
  1. KONIECPOL                         Gwidon Jelonek
  2. MSTÓW                                 Tomasz Gęsiarz
  3. KŁOMNICE                           Bartłomiej Żurek
 
Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, gminy powiatu częstochowskiego,  Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach. Sędzią głównym zawodów był Wiesław Matyga.
 
Słowa uznania i podziękowania należą się animatorom gmin, którzy przygotowywali swoje reprezentacje, pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie i władzom Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie za włożony trud w przygotowanie organizacyjne i przeprowadzenie imprezy. 



Pliki do ściągnięcia
  • 1. protokół końcowy
  • Ściągnij wszystkie


  • 
    Skomentuj artykuł

    Czytano: 280 razy
    Dodane przez: Patryk Jeziak
    Dodane: 27 Maja 2019, zmienione: 17 Czerwca 2019
     

    Wydarzenia
    W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
    Co z drogami w regionie częstochowskim?
    Gminna Olimpiada Przedszkolaków w Lelowie
    Zapraszamy na ogłoszenie wyników II Powiatowego Konkursu Literackiego
    TOUR  DE  POLOGNE  W  CZĘSTOCHOWIE  i  POWIECIE  CZĘSTOCHOWSKIM
    Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
    • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
    • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
    XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy  „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
    Kolejne miliony na drogi
    • Kolejne miliony na drogi
    • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
    Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
    Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
    Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
    II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

    Dane kontaktowe:

    Starostwo Powiatowe w Częstochowie
    ul. Jana III Sobieskiego 9,
    42-217 Częstochowa

    tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
    e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

    Mapa dojazdu:

    Wyświetl większą mapę
    Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
    Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

    strony www | kraków | freshweb.pl