Powrót   |   aktualności z powiatu

III SPARTAKIADA GMIN POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Opublikowano: 2018-05-29


Reprezentacje 14 gmin powiatu częstochowskiego przyjechały 26 maja br. do Mstowa, by na Stadionie LKS „Warta”  rywalizować w 15 konkurencjach III Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego. Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Urząd Gminy Mstów przy finansowym wsparciu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach.

Wśród zaproszonych gości, oprócz władz powiatu częstochowskiego i gminy Mstów, obecni byli m.in.: Jacek Staniewski - Wiceprezes Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach, Adam Kowalski - Koordynator Wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Jerzy Roganiewicz – wiceprezes Regionalnej Rady PKOl w Częstochowie, Władysław Prochaska – sekretarz Regionalnej Rady PKOl w Częstochowie, Marek Dewódzki - prezes LKS „Warta” Mstów, Cezary Marek Szymański  - redaktor naczelny TV Orion.
Sprzyjająca zawodom pogoda, sprawna organizacja i dobry nastrój uczestników sprawiły, że rywalizacja przebiegała bez zakłóceń, w sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Łącznie rywalizowało 600 osób  zawodników różnej płci i w różnym wieku (od uczniów szkół podstawowych do seniorów).
III Spartakiada uświetniona została udziałem przedstawicieli samorządowców z zaprzyjaźnionego  rejonu śniatyńskiego na Ukrainie na czele z Wasylem Gładyjem – pierwszym zastępcą przewodniczącego Regionalnej Rady Iwano-Frankowskiej i Iwanem Uhrynem – przewodniczącym Rady Powiatu Śniatyńskiego.
Imprezą towarzysząca był turniej piłki nożnej w którym wystąpiły drużyny:
- Reprezentacja Polski Księży(halowi Mistrzowie Europy z 2018 roku),
- Reprezentacja Powiatu Śniatyńskiego z Ukrainy,
- Reprezentacja Powiatu Częstochowskiego.

WYNIKI TURNIEJU:
Powiat Częstochowski – Reprezentacja Polski Księży 3:2
Reprezentacja Polski Księży - Powiat  Śniatyński  8:1
Powiat Częstochowski - Powiat  Śniatyński 4:0
Tabela:

1.      Powiat Częstochowski            - 6 pkt.   (bramki 7: 2)

2.      Reprezentacja Polski Księży   - 3 pkt. (bramki 10: 4)

3.      Powiat  Śniatyński                  - 0 pkt. (bramki 1:12)
Natomiast w meczu piłki siatkowej lepsza okazała się  drużyna Powiatu Częstochowskiego pokonują samorządowców ze Śniatynia 2:0.
Sprzyjająca zawodom pogoda, sprawna organizacja i dobry nastrój uczestników sprawiły, że rywalizacja przebiegała bez zakłóceń, w sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Łącznie rywalizowało 600 osób  zawodników różnej płci i w różnym wieku (od uczniów szkół podstawowych do seniorów).
W załączeniu medaliści poszczególnych konkurencji.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zebranych przez reprezentacje gmin punktów okazało się, że w klasyfikacji generalnej zwyciężyła –co było dużą niespodzianką - gmina Koniecpol  – 134,7 pkt przed Lelowem – 107,5 pkt i Poczesną  – 97,2 pkt.
Komplet wyników w protokole zawodów w załączeniu..
Medale i puchary najlepszym zawodnikom, drużynom i reprezentacjom gmin wręczali: Krzysztof Smela - starosta częstochowski, Henryk Kasiura – wicestarosta częstochowski, Jan Miarzyński i Leonard Smolarski - członkowie Zarządu Powiatu i Tomasz Gęsiarz - wójt gminy Mstów.
Słowa uznania i podziękowania należą się koordynatorom gminnym, którzy przygotowywali swoje reprezentacje, władzom gminy Mstów i jej jednostkom podległym za  zorganizowanie na wysokim poziomie warunków bazowych oraz działaczom Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie za włożony trud w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

III SPARTAKIADA GMIN POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO. MSTÓW, 26 05 2018

 

PIERWSZE „TRÓJKI”
 
 
PIŁKA NOŻNA :

1.     KŁOMNICE                   Dawid Marchewka, Jakub Ogończyk, Hubert Gębski, Patryk Ociepa,

                                      Kacper Hutny, Michał Kwiecień, Piotr Woldon, Mateusz Trybulak,

                                      Bartosz Ociepa

2.     KONOPISKA                 Olwier Dziubek, Konrad Dawczyk, Bartek Klecha, Jakub Kowalczyk,

                                      Mateusz Kowalczyk, Jakub Barnat, Filip Iłczyk

3.     RĘDZINY                       Maciej Werpulewski, Wiktor Kacperak, Dawid Sobkowiak, Hubert

                                      Wroński, Oliwier Kacperak, Dawid Nabrdaliik, Nikodem Brączek,

                                      Szymon Ptak, Eryk Kasiński
SIATKÓWKA:

1.     OLSZTYN                     Kacper Matyja, Mateusz Chmielarz, Weronika Stępień

2.     KONOPISKA                Wiktoria Kozik, Emilian Baor, Krystian Siwek

3.     KONIECPOL                Marcel Stochel, Norbert Noszczyk, Lena Lubieniecka, Julia Starczewska
 
SIATKONOGA

1.     KONIECPOL                Filip Starczewski, Poitr Kiepal

2.     POCZESNA                  Marek Błaszczak, Kacper Banasiak, Miłosz Nalepa

3.     JANÓW                       Krystian Guła, Szymon Bartnikowski, Marcin Sikora
 
RZUT WAŁKIEM:

1.     KRUSZYNA                  Justyna Postawa, Marzena Żurek

2.     JANÓW                       Aleksandra Wojdyła, Monika Kosielak

3.     LELÓW                        Dorota Palka, Edyta Tyjas
 
„DZIURAWE WIADRO”:

1.     PRZYRÓW                    Oliwia Rajca, Ewelina Kosętka, Zbyszek Lewandowski, Mirosław Maciąg,                      

2.     KONIECPOL                 Dagmara Frukacz, Kacper Zyzik, Mariusz Smarzyński, Anna Radecka

3.     MYKANÓW                 Urszula Wróbel, Ada Moryń, Mariusz Merc, Maria Szczepanik
 
RZUTY DO KOSZA:

1.     STARCZA                     Paulina Kadłubek

2.     KRUSZYNA                  Marzena Żurek

3.     RĘDZINY                      Dawid Sioła 
 
BIEG NA NARTACH:

1.     JANÓW                          Dawid Ossyra, Krystian Małasiewicz

2.     KONIECPOL                  Rafał Król, Mariusz Bobrowski

3.     DĄBROWA ZIELONA   Aurelia Roczek, Oliwia Mysłek
 
TRZYMANIE CIĘŻARKA: 

1.     LELÓW                             Daniel Kozieł

2.     KONOPISKA                     Edward Szyja

3.     KONIECPOL                      Szymon Wyrwa
 
 
 
 
 
 
PRZECIĄGANIE LINY:

1.     LELÓW                                 Natalia Nowak, Weronika Haładus, Dorota Palka

                                             Arkadiusz Nowak, Daniel Kozioł, Artur Koclęga,       

2.     MYKANÓW                         Urszula Wróbel, Grażyna Zielonka, Ada Moroń

                                              Damian Powroźnik, Mariusz Merc, Andrzej Kielan

3.     KONIECPOL                          Natalia Langier, Anna Radecka, Dagmara Frukacz

                                              Szymon Wyrwa, Radosław Bladziak, Gwidon Jelonek
 
WIELOSKOKI:

1.     LELÓW                                Karolina Dziura, Daniel Orawiec

2.     KONIECPOL                        Kaja Bobrowska, Kacper Zyzik

3.     JANÓW                               Anna Milka, Łukasz Zębik 
 
BIEG na 825m Kobiet :

1.     OLSZTYN                              Natalia Kowalska

2.     JANÓW                                Justyna Treścińska

3.     KŁOMNICE                          Anna Po”pke
 
BIEG NA 825m Mężczyzn:  

1.     MYKANÓW                         Konrad Simiński

2.     DĄBROWA ZIELONA         Przemysław Rak

3.     KONIECPOL                         Jakub Nowak
TENIS STOŁOWY chłopców:

1.     MSTÓW                               Piotr Chaładaj

2.     KONOPISKA                        Kacper Kowalczyk

3.     POCZESNA                          Dominik Pietrajczuk
 
TENIS STOŁOWY dziewcząt:

1.     POCZESNA                          Wiktoria Kucharska

2.     DĄBROWA ZIELONA         Martyna Falana

3.     LELÓW                                Kinga Świątek

                                     
STRZAŁY DO BRAMKI:

1.     POCZESNA                          Andrzej LECH

2.     DĄBROWA ZIELONA         Krzysztof Kucharski

3.     KŁOMNICE                         Jan Miarzyński               

 

 

 

 

Opracował:     Wiesław Matyga – Powiatowe Zrzeszenie LZS w Częstochowie
 
 

     

PROTOKÓŁ KOŃCOWY III SPARTAKIADY GMIN POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

                                               Mstów, 26.05.2018r.

                                 

L.p.

Dyscyplina/        konkurencja

Dąbrowa  Ziel.

Janów

Kłomnice

Koniecpol

Konopiska

Kruszyna

Lelów

Mstów

Mykanów

Olsztyn

Poczesna

Przyrów

Rędziny

Starcza

 

1.

piłka nożna

3,0

3,0

25,0

5,0

21,0

3,0

10,0

12,0

7,0

15,0

3,0

3,0

18,0

3,0

 

2.

siatkówka

3,0

5,0

10,0

18,0

21,0

3,0

3,0

7,0

12,0

25,0

15,0

3,0

3,0

3,0

 

3.

"siatkonoga"

3,0

18,0

3,0

25,0

0,0

10,0

3,0

15,0

12,0

5,0

21,0

3,0

7,0

3,0

 

4.

Bieg 825m Kobiet

5,0

8,0

7,0

6,0

4,0

1,0

1,0

2,0

1,0

10,0

1,0

1,0

3,0

1,0

 

5.

Bieg 825m Mężczyzn

8,0

5,0

1,0

7,0

1,0

4,0

2,0

1,0

10,0

3,0

1,0

6,0

1,0

1,0

 

6.

wieloskoki

1,0

7,0

2,0

8,0

1,0

3,0

10,0

6,0

1,0

5,0

1,0

1,0

1,0

4,0

 

7.

przeciąganie liny

3,0

6,0

3,0

18,0

3,0

3,0

25,0

15,0

21,0

11,0

11,0

6,0

3,0

3,0

 

8.

tenis stołowy DZIEWCZ

8,0

6,0

1,0

1,0

0,0

1,0

7,0

4,0

2,5

1,0

10,0

5,0

0,0

2,5

 

9.

tenis stołowy CHŁOPCY

5,0

1,0

1,0

2,5

8,0

4,0

6,0

10,0

1,0

1,0

7,0

1,0

2,5

1,0

 

10.

rzuty do kosza

0,0

1,0

1,0

2,2

5,5

8,0

5,5

1,0

2,2

2,2

2,2

2,2

7,0

10,0

 

11.

trzymanie ciężarka

1,0

0,0

4,0

7,0

8,0

2,0

10,0

6,0

1,0

1,0

5,0

3,0

1,0

1,0

 

12.

"dziurawe wiadro"

3,0

3,0

3,0

21,0

0,0

15,0

12,0

10,0

18,0

3,0

3,0

25,0

7,0

5,0

 

13.

rzut wałkiem

1,0

8,0

1,0

1,0

2,7

10,0

7,0

1,0

2,7

2,7

6,0

2,7

2,7

2,7

 

14.

bieg na nartach

7,0

10,0

6,0

8,0

4,0

3,0

5,0

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

2,0

1,0

 

15.

strzały do bramki

8,0

3,0

7,0

5,0

0,0

4,0

1,0

6,0

1,0

0,0

10,0

0,0

2,0

0,0

 
                                 
 

RAZEM:

59,0

84,0

75,0

134,7

79,2

74,0

107,5

97,0

93,4

85,9

97,2

62,9

60,2

41,2

 
 

Kolejność:

XIII

VII

IX

I

VIII

X

II

IV

V

VI

III

XI

XII

XIV

 
      Sędzia główny: Wiesław Matyga
                   
 
 
 



Skomentuj artykuł

Czytano: 1001 razy
Dodane przez: Grażyna Folaron
Dodane: 29 Maja 2018, zmienione: 18 Grudnia 2018
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Wyróżnienia sportowe Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie
  • Wyróżnienia sportowe Powiatowego...
  • 11 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie starosta częstochowski Krzysztof Smela, wicestarosta Jan Miarzyński, naczelnik Wydziału...
Ponad 300 stron historii Lipnika i okolic
Betlejemskie Światło Pokoju w powiecie
TOUR  DE  POLOGNE  W  CZĘSTOCHOWIE  i  POWIECIE  CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
  • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
  • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy  „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
  • Kolejne miliony na drogi
  • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl