Powrót   |   aktualności z powiatu

Dziennikarze w starostwie

Opublikowano: 2018-03-07
Podsumowaniu  działań władz powiatu częstochowskiego w minionym roku  i prezentacji planów (nie tylko inwestycyjnych) na rok bieżący poświęcone było spotkanie Zarządu Powiatu z dziennikarzami lokalnych mediów które 6 marca br. odbyło się w siedzibie starostwa. Przybyli na nie przedstawiciele „Gazety Wyborczej”, „Gazety Częstochowskiej” , tygodnika „7 dni”, „Radia Katowice” „Radia Jura” i telewizji NTL. Władze samorządowe powiatu reprezentowali: starosta częstochowski Krzysztof Smela, wicestarosta Henryk Kasiura, członkowie Zarządu Powiatu: Jan Miarzyński i Leonard Smolarski, skarbnik Krzysztof Toczko, sekretarz Leonard Krawczyk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Bożena Zalewska i naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Marian Stępień. Obecny był również dyrektor szpitala powiatowego w Blachowni Tomasz Kołodziejski.

 


Gospodarz spotkania czyli starosta K. Smela wprowadził dziennikarzy w kwestie związane z funkcjonowaniem powiatu i finansowaniem jego przedsięwzięć, a także przedstawił zadanie ujęte w tegorocznym budżecie powiatu. Omówił również kalendarz najważniejszych imprez powiatowych, które odbędą się w bieżącym roku, a także  stan przygotowań do obchodów 20-lecia powiatu. Dziennikarze z zainteresowaniem wysłuchali informacji starosty o powołaniu w urzędzie grupy ratowniczej, której zadaniem jest udzielanie pomocy przedmedycznej nie tylko interesantom i pracownikom starostwa, ale także osobom znajdującym się w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Grupa składająca się z 12 specjalnie przeszkolonych pracowników starostwa  wyposażona jest w profesjonalną torbę medyczną i defibrylator.
Tematykę medyczną kontynuował dyrektor szpitala w Blachowni pytany o plany związane z dalszym rozwojem placówki i o przyszłość Częstochowskiego Centrum Kardiologii w związku z informacjami o planach sprzedaży przez miasto Częstochowa budynku szpitala przy ul. Mickiewicza, w którym obecnie mieści się Centrum. Dyrektor Kołodziejski zapewnił, że Centrum nie zniknie z mapy naszego regionu, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach. Szerzej omówił plany dotyczące tegorocznych inwestycji w szpitalu, w tym m.in. remontu bloku operacyjnego, oddziału ginekologiczno-położniczego i pediatrii. Z satysfakcją podkreślił, iż szpital znajduje się w krajowej czołówce placówek specjalizujących się w endoprotezoplastyce kolana i biodra, a także zwrócił uwagę na zwiększającą się z roku na rok liczbę pacjentów i ilość przeprowadzanych zabiegów operacyjnych. Zarówno dyrektor szpitala jak i przedstawiciele władz powiatu chwalili dotychczasową współpracę powiatu i dzierżawcy szpitala, a starosta Smela wręcz stwierdził, że szpital powiatowy, który nie tylko nie generuje strat, a wręcz przeciwnie – rocznie daje powiatowi około 1 mln zł zysku, jest ewenementem w skali kraju i źródłem zazdrości wielu innych samorządowców.
Sporo czasu poświęcono także kwestiom ochrony środowiska w naszym powiecie, w tym z problemowi smogu. Naczelnik M. Stępień wyjaśnił, że smog jest zjawiskiem występującym głównie w miastach, a więc na terenach o gęstej zabudowie, natomiast powiat charakteryzuje się zabudową rozproszoną, w związku z czym jest mniej zagrożony zanieczyszczeniem powietrza. Przedstawił również działania powiatu podejmowane na rzecz ochrony środowiska i  źródła ich finansowania.
Po zakończeniu głównej części spotkania dziennikarze jeszcze długo prowadzili indywidualne rozmowy z samorządowcami, a przedstawiciele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych nagrywali z nimi wywiady.
 
 


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 1064 razy
Dodane przez: Grażyna Folaron
Dodane: 7 Marca 2018, zmienione: 15 Grudnia 2018
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
I Maraton Jurajski w gminie Janów
Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert
Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl