Powrót   |  

Dotknięcie Serca

Opublikowano: 2019-01-02


19 grudnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Poczesnej artyści teatru „A CO” w składzie: Katarzyna Karpowicz, Emilia Woźniak, Martyna Krok, Jakub Kołek, Jakub Wójcik, Oliwia Leszczyńska, Daria Sitek, Eryk Ciura, Julian Nowicki i Piotr Sitek wystąpili w sztuce „Dziewczynka z zapałkami”, którą wyreżyserowali Grzegorz Leonarcik i Janusz Koniecki, według scenariusza Kazimiery Kasperkiewicz, na podstawie baśni Hansa Chrystiana Andersena. Muzykę przygotował Grzegorz Leonarcik, scenografię Janusz Koniecki, choreografię przygotowała Paulina Peryga. Wsparcia udzielił Piotr Łosik - firma OMEGA MUSIC i Mariusz Matyja.


Artyści dali popis swoich umiejętności a przede wszystkim wrażliwości serca, która mnie – widza bardzo poruszyła. Sztuka oprawiona była piękną muzyką, wykonaną na żywo, w ciekawych aranżacjach, klimatyczną scenografią i choreografią. Tworzyło to harmonię; słowa, dźwięku, tańca i obrazu.

            Mam nadzieję, że wychodząc po spektaklu wszyscy byliśmy bogatsi o wartości, których nie można zapominać na co dzień, a szczególnie w czasie radosnego oczekiwania. Na uwagę zasługuje fakt, że tą wrażliwość przekazywali młodzi ludzie, którzy w czasach konsumpcjonizmu pokazali swoją empatię na to, aby każde ludzkie serce było otwarte dla bliźniego, zwłaszcza ubogiego, samotnego, potrzebującego troski i pomocy.

            Myślę, że przesłanie spektaklu nie okaże się tylko mirażem dobra na pustyni otaczającego nas realizmu. Na Święta Narodzenia Jezusa życzę Wszystkim, aby ciepły ślad na naszej dłoni nie pozostawiły tylko zapalone zapałki.

Wesołych Świąt.

            Szczególne podziękowania należą się Krzysztofowi Ujma – Wójtowi Gminy Poczesna oraz Iwonie Skorupa  - Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Poczesnej za wparcie artystów i promowanie kultury.

 

Sympatyk Teatru „A CO” Zdzisław MielczarekGaleria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 411 razy
Dodane przez: Patryk Jeziak
Dodane: 2 Stycznia 2019, zmienione: 18 Czerwca 2019
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Co z drogami w regionie częstochowskim?
Zapraszamy na ogłoszenie wyników II Powiatowego Konkursu Literackiego
Program aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi pn. "Aktywna wieś"
 • Program aktywizacji zawodowej...
 • Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie oraz Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu informują, że od 5 czerwca 2019 r. do wyczerpania środków...
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl