CEPIK-2.0

 

W dniu 13 listopada 2017r. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło System Informacyjny Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0)

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że należy  liczyć się z licznymi utrudnieniami  w zakresie:

 rejestracji pojazdów, wydawania stałych dowodów rejestracyjnych, wymiany DR, dokonywania adnotacji danych, wyrejestrowania pojazdów

i innych czynnościach.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

Powrót   |   aktualności z powiatu

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Opublikowano: 2017-06-22


Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu (22 czerwca br.) radni powiatowi udzielili Zarządowi Powiatu Częstochowskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Za udzieleniem absolutorium głosowało 18 radnych, 3 wstrzymało się od głosu (radni z PiS), nikt nie był przeciw. Przed głosowaniem przedstawiono opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej, Komisji Rewizyjnej i pozostałych komisji stałych Rady Powiatu dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok – wszystkie były pozytywne i wynikało z nich, że Zarząd Powiatu realizując zadania związane z wykonaniem budżetu kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi. Za udzielenie absolutorium podziękował radnym starosta Krzysztof Smela.

Niecodziennymi gośćmi XXIV sesji Rady Powiatu byli najwyżsi rangą przedstawiciele władz miasta Częstochowy: prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski oraz odpowiedzialny za projekty unijne naczelnik Piotr Grzybowski. Prezydent K. Matyjaszczyk podziękował staroście K. Smeli, przewodniczącemu Rady Powiatu Andrzejowi Kubatowi, członkom Zarządu Powiatu oraz radnym powiatowym za bardzo dobrą współpracę przy realizacji wielu wspólnych przedsięwzięć. Podkreślił, że dzięki powiatowi, który skoordynował współpracę wielu samorządów, udało się  wywalczyć dla naszego subregionu dożo większą kwotę w ramach programu Regionalne Inwestycje Terytorialne na lata 2014 – 20120 niż początkowo nam proponowano.
- Proponowana nam kwota 64 mln euro była niesprawiedliwa, bo powodowała, że na jednego mieszkańca naszego subregionu przypadało o wiele mniej pieniędzy niż na mieszkańców pozostałych subregionów województwa śląskiego – tłumaczył prezydent Matyjaszczyk. – Wspólna walka, współpraca i wzajemne wsparcie spowodowały, że ostatecznie otrzymaliśmy 104 mln euro i to my, samorządowcy, decydujemy o sposobie ich wydatkowania. Dzięki dobrej współpracy nie tylko mamy więcej pieniędzy, ale także nie pozwalamy, by się one marnowały. Jako subregion jesteśmy liderem w skali kraju w wydatkowaniu środków unijnych. Nikt w Polsce nie ma w tym zakresie takiej skuteczności jak nasz subregion.
Radni powiatowi przyjęli wszystkie przewidziane w porządku obrad XXIV sesji Rady Powiatu projekty uchwał. W tym także uchwałę obniżającą opłatę za wymianę praw jazdy osobom, które muszą to zrobić z powodu zmiany adresu wynikającego ze zmiany  nazwy ulicy dokonanej w oparciu o ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Po uprawomocnieniu się tej uchwały (po upływie 14 dni od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego), mieszkańcy powiatu częstochowskiego za wymianę wspomnianego wyżej dokumentu zapłacą nie 100 jak dotychczas, lecz 60 zł.


Galeria zdjęć

Skomentuj artykuł

Czytano: 1349 razy
Dodane przez: Grażyna Folaron
Dodane: 22 Czerwca 2017, zmienione: 24 Czerwca 2018
 

Wydarzenia
W zadanym przedziale nie znaleziono wydarzeń.
Zarząd Powiatu z absolutorium
 • Zarząd Powiatu z absolutorium
 • Przy 21 głosach za i 3 wstrzymujących się, Zarząd Powiatu uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu za rok 2017.
Zapraszamy na jubileusz 100-lecia OSP w Borownie i Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Z prac Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infratruktury
TOUR DE POLOGNE W CZĘSTOCHOWIE i POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM
Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk Wójtem Roku 2014
 • Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski), została wybrana Wójtem Roku 2014. Kapituła Konkursu doceniła...
XV Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Kolejne miliony na drogi
 • Kolejne miliony na drogi
 • Wczoraj częstochowskie starostwo otrzymało wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesę potwierdzającą przyznanie naszemu powiatowi 8...
Pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech
Konkurs „Region Częstochowski – moja mała ojczyzna”
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
II Konkurs Powiatowy „Cztery Poru Roku Oczami Dziecka”

Dane kontaktowe:

Starostwo Powiatowe w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 9,
42-217 Częstochowa

tel. centrala (034) 32 29 100, fax (034) 32 29 111
e-mail: starostwo@czestochowa.powiat.pl

Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Oficjalny serwis internetowy Wrota Powiatu Częstochowskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone - © Copyright 2011

strony www | kraków | freshweb.pl